Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

IŞİD'in ‘Üye Alımları'na Dair Bilgilerin de Yer Aldığı 1736 Gizli Belge Sızdırılmış

Anasayfa > Gündem

22.000 IŞİD militanın bilgilerinin yer aldığı 1736 gizli belge İngiliz SKY News Kanalı'na sızdırıldı. IŞİD üyelerinin kimlik bilgilerin yer aldığı belgeler arasında, örgütün küresel 'üye alım programı'na dair detaylar bulunuyor. Belgelerde ayrıca IŞİD’in bir ‘insan kaynakları’ merkezi kurduğu ve ‘üye alımları’ yaparken sorduğu 23 soru da yer alıyor. Aday üyelere ‘intihar bombacısı’, ‘asker’ ya da hangi görevi üstlenmek istediklerine dair seçimleri soruluyor ve daha önceki cihatçı eylem tecrübelerine dair detayları temin etmeleri isteniyor...

Aralarında İngiltere'nin de bulunduğu 51 ülkeden terör örgütüne katılanların detaylarının bulunduğu belgelerin IŞİD iç güvenlik polisinden çalınarak SKY News kanalına hafıza kartı içinde verildiği ifade edildi.

The Telegraph’tan Lexi Finnigan’ın haberine göre, gizli belgelerde IŞİD’in bir ‘insan kaynakları’ merkezi kurduğu ve ‘üye alımları’ yaparken sorduğu 23 soru da yer alıyor.

IŞİD’in örgüte üye alımlar için yaptığı ankette IŞİD’lilerin isimleri, doğum tarihleri, ırkları, doğum yerleri ve kan gruplarına ait bilgiler bulunuyor.

IŞİD'in 'üye alım' anketi: İntihar bombacı mı asker mi yoksa başka bir görev mi istiyorsunuz?

IŞİD'in 'üye alım' anketi: İntihar bombacı mı asker mi yoksa başka bir görev mi istiyorsunuz?

Aday üyelere ‘intihar bombacısı’, ‘asker’ ya da hangi görevi üstlenmek istediklerine dair seçimleri soruluyor ve daha önceki cihatçı eylem tecrübelerine dair detayları temin etmeleri isteniyor. IŞİD’lilere daha önce yaşadıkları yer, din, aile ve eğitime dair görüşleri de soruluyor.

Ele geçen 1736 belgede, örgüt üyelerinin yüzde 70’inin Arap kökenli olduğu ortaya çıkarken, Avrupa’dan ‘üye alımlar’ın büyük çoğunluğunun Fransa, Almanya ve Britanya’dan katılımlarla sağlandığı görülüyor. 

DHA ve Zete

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
47
18
10
4
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Anateist Tsietana

Haberde verilen Twitter eklentisinde geçen "haberin kapısı hep Türkiye'ye açılıyor" ifadesini anlayamadım. IŞİD'çilerin ağırlıklı olarak Arap, geri kalanları... Devamını Gör

Ashirogi Muto

Hani devlettiniz lan? Hangi devlet üyelik formu ile vatandaş almış bu güne kadar? Amerikanın maşası terörist köpekler sizi...

meaculpa

alahuakbaarrr .....