İşgal Sırasında Malili’ye Evlenmek de Yasaklandı

 > -

İşgal Sırasında Malili’ye Evlenmek de Yasaklandı

İşgal Sırasında Malili’ye Evlenmek de Yasaklandı

Başkent sokaklarında insanı ürperten bir sessizlik hakimken, ülkenin kuzeyi Fransız bombardımanı nedeniyle kan ve gözyaşı altında inliyor. Operasyon nedeniyle ülkedeki tüm gösterilerle birlikte düğünler de yasaklanmış durumda.

FRANSA'’NIN askeri müdahalede bulunduğu Mali’ye giren ilk Türk gazetesi STAR oldu. Ülkenin kuzeyinde Fransa’nın destek verdiği Mali askerleri ile isyancı Tuareg militanları arasındaki çatışmalar sürüyor. Başkent Bamako’da ise günlük hayat normal seyrinde devam ediyor. Bamako’da kuzeyde devam eden operasyonlara dair hiçbir ize rastlanılmıyor. Başkentte halk çatışmalardan uzak bir şekilde yoğun bir güvenlik altında günlük yaşımını sürdürüyor. Sakin bir havanın hâkim olduğu şehirde çatışmalar nedeniyle tüm köşebaşlarında askeri hareketlik de gözleniyor. Mali polisi, ülkeye giriş yapan yabancı basın mensuplarını sıkı bir şekilde takip ediyor.

Timbuktu kuşatma altında

Fransa’nın askeri müdahalede bulunduğu Mali’nin kuzeyi bombardıman altında. Başkent Bamako’da olağanüstü hal hakimken Fransız ordusunun uçakları ülkenin kuzeyindeki Timbuktu ve Gao kentini iki günden beri havadan ve karadan bombalıyor. Timbuktu’da büyük sivil kaybının yaşandığı bilgileri geliyor. Günlerdir süren bombarıdamn altında kuzeye doğru ilerlemeye çalışan Fransız ve Mali ordusu şu ana kadar sadece Timbuktu havaalanını kontrol altına almayı başardı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FransaOlağanüstü HalStar tv
Görüş Bildir