Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İş İlanında 'Gezi Direnişine Katıldınız mı?' Sorusu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Vema Pnömatik: Yenibiris.com ilanımız hakkında

Vema Pnömatik: Yenibiris.com ilanımız hakkında

Şirketimizin Yenibiris.com sitesinde yayınlanan ilanında, şirketimize yeni fikirler üretebilecek, fikrini söylemekten kaçınmayacak, doğru bildiği yönde kimsenin güdümünde olmaksızın harekete geçebilecek, kısaca proaktif diyebileceğimiz özelliklere sahip iş arkadaşları bulmak amacıyla koyduğumuz gezi parkıyla ilgili sorunun, son dönemde üzülerek gördüğümüz üniversite ve benzeri kurumlarda insanları fişlemek amacıyla sorulan benzer sorular neticesinde yanlış anlaşılmış olduğunu üzülerek farkettik. Halkımızın bu konudaki hassasiyetini anlayışla ve hatta memnuniyetle karşılıyor, başta Yenibiris.com olmak üzere konunun tüm mağdurlarından özür diliyoruz.

VEMA Pnömatik A.Ş.

Haberin Tamamı İçin:

İş İlanında 'Gezi Parkı Direnişine Katıldınız mı?' Sorusu

Kariyer sitesi Yenibiris.com’a iş ilanı veren VEMA Pnömatik A.Ş. adlı firma tarafından başvuru öncesi adaylara yöneltilen ‘Gezi direnişine katıldınız mı’ sorusu, tepkilere neden oldu. Sosyal medyadaki tepkilerin ardından firma, soruyu kaldırmak zorunda kaldı.

İş arayanlar ve işverenlerin buluştuğu yenibiris.com adlı kariyer sitesine verilen bir ilan, tepkilere neden oldu. Yönetici asistanı arayan VEMA Pnömatik A.Ş. adlı firma, iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylardan 4 soruyu yanıtlamasını istedi. “Daha önce çalıştığınız işyeri var ise işten ayrılma sebebinizi belirtiniz” “sigara kullanıyor musunuz?” şeklindeki soruları yanıtlayan adaylar, üçüncü soru olan “gezi parkı direnişine katıldınız mı?” sorusunu karşılarında görünce büyük şok yaşadı.

Adayların fişleme ve ayrımcılık ile suçladığı firma yetkilileri, olayın sosyal medyada geniş yankı bulmasının ardından eleştirilere neden olan soruyu kaldırmak zorunda kaldı.

Manyak Haber

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi Parkı
Görüş Bildir