İş Bulamayan Arkeoloji Mezunu Genç Çay Ocağı Açtı: Okuyana İkinci Çay Bedava!

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Arkeoloji bölümü mezunu Mehmet Ali Kocabaş isimli genç, kendi mesleğiyle ilgili bir iş bulamayınca memleketi Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nde ‘Arkeoloji Çay Evi’ adlı iş yeri açtı. Çay ocağında kitaplar koyan Kocabaş, kitap okuyan müşterilerine içtikleri ikinci çayı ücretsiz veriyor.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nden bu yılmezun olan Mehmet Ali Kocabaş, bir hafta önce Tavşanlı’da çay ocağı açtı. Kavaklı Mahallesi Odunpazarı Sokak’taki çay ocağına ‘Arkeoloji Çay Evi’ adını veren Kocabaş, masalara da çeşitli roman ve hikaye kitapları koydu. Kitap okuyan müşterine içtikleri ikinci çayı ücretsiz verdiği belirten Mehmet Ali Kocabaş, şöyle konuştu:

"Çok tuhaf sorular geldi"

"Okuldan bu yıl mezun oldum. Henüz mesleğimle ilgili bir işe giremedim. Boşta kaldığım bu süre içerisinde kendime bir meşgale sağlamak niyeti ile bu işyerini açtım. Arkeolog olduğum için ‘Arkeoloji Çay Ocağı’ ismini bu şekilde uygun buldum. Ancak bu işyerini açtıktan sonra bazı müşterilerimiz tarafından çok tuhaf sorular yöneltilmeye başlandı. Mesela kayanın üzerinde ayak izi varmış bunun hangi anlama geldiğini sorup, ardından da kendileri bunlara tuhaf cevaplar veriyor. Benim isteğim buraya gelsinler çay içsinler, merak ettikleri tarihi bilgiler sorsunlar, burada bulunan kitapları okusunlar."

  • DHA
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir