İranlı Yönetmen HZ. Muhammed Filmini Mardin'de Anlattı

-

İranlı Yönetmen HZ. Muhammed Filmini Mardin'de Anlattı

İranlı Yönetmen HZ. Muhammed Filmini Mardin'de Anlattı

Mecid Mecidi, Hz. Muhammed filminin dünyadaki ilk basın toplantısını Mardin'de gerçekleştirdi..7. SineMardin Film Festivali önceki akşam yapılan açılış töreniyle başladı. Festivallere ev sahipliği yapan hemen her şehrin ortak muradı, Mardin için de geçerliydi: Burayı bir film platosu haline getirmek, sinemacıları şehre çekmek.
Festivalin ilk gün sürpriziyse İranlı ünlü yönetmen Mecid Mecidi'nin çekimleri süren 'Hz. Muhammed' filmiyle ilgili basın toplantısıydı. Dört yıldır üzerinde çalıştığı ve yarısını tamamladığı filmin dünyadaki ilk basın toplantısını Mardin'de yapan Mecidi, İran hükümetinin filmine maddi destek vermediğini ama ulema desteği ve manevi desteğin olduğunu açıkladı.

HZ. MUHAMMED HAKKINDA BİR TANE FİLM VAR
Radikal'den Bahar Çuhadar'ın haberine göre, filmde ünlü oyuncular yerine uzun araştırmalar sonucu bulduğu tiyatrocuları oynatmayı tercih ettiğini belirten Mecidi, bu filmi çekme nedenini şöyle açıkladı: "Hıristiyanlıkta görüntü önemli. İsa Peygamber hakkında 200'e yakın film varken Hz. Muhammed hakkında sadece bir film var. İslam'ın aslında bir barış, sevgi ve kardeşlik dini olduğunu benimsediğim için bu filmi yaptım. Taliban'ın başka bir algısı var, Suudilerin başka. Bütün bunlar dünyada İslam'ın yanlış anlaşılmasına neden oluyor. Aslında gerçek İslam yanlış anlatılıyor ve bu durum dünyanın gözünde İslam'ı terörize ediyor."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İranMardinTercih
Görüş Bildir