İran`da Gelen Bu Tahmin Korkutuyor

-

İran Petrolü 150 Doları Bulacak Mı?

İran Petrolü 150 Doları Bulacak Mı?

Petrol fiyatlarında Merkez bankalarının hamleleri ve artan jeopolitik gerilim ile artıyor. İran'da gelen tahminler ise korkutucu düzeyi işaret ediyor.

THE LİRA

Merkez bankalarının da hamleleri ile emtialar uçuşa geçti. Özellikle altın ve petrol tarafında yükselen fiyatlara politik gerilimler de etki ediyor.

OPEC temsilcilerinden İran petrol bakanı petrol ile ilgili yaptığı tahminde fiyatlar için 150 doları hedef olarak gösterdi.

Gösterge olan Brent petrolde fiyatlar 118 dolara kadar çıkarken ekonomilerde artan kırılganlık enerji sektöründe maliyetlerin yükselmesine destek oluyor.

Geçtiğimiz hafta Suudi Petrol bakanı Ali al-Naimi fiyatlar konusunda endişesini dile getirirken İranlı petrol yetkilileri varil başına 150 dolarlık fiyatın sorun olmayacağını dile getirdiler.

Petrolde mevcut rakamların piyasalardaki doğal gelişmeler sonucu olduğunu belirten İranlı yetkiler ABD’nin yapay olarak fiyatları düşürmek için çabaladıklarını dile getirdiler.

Petrol fiyatları Kasım ayında yapılacak ABD seçimleri öncesinde Obama’nın yeniden seçilmesi için bir tehdit oluşturuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAmerika Birleşik DevletleriBarack Obamaİran
Görüş Bildir