Bağdat'taki Bombalı Saldırılarda Ölü Sayısı 27'ye Yükseldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Irak'ta Kanlı Pazar!

Irak'ta Kanlı Pazar!

**Irak'ın başkenti Bağdat'ın çeşitli mahallelerinde bu sabah bomba yüklü 9 araçla düzenlenen saldırılarda en az...

Haberin Tamamı İçin:

Bağdat'taki Bombalı Saldırılarda Ölü Sayısı 27'ye Yükseldi

Irak'ta bomba yüklü 9 araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 20 kişinin öldüğü öğrenildi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın çeşitli mahallelerinde bu sabah bomba yüklü 9 araçla düzenlenen saldırılarda en az 20 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bağdat'ta Kanlı Pazar

Bağdat'ın çeşitli mahallelerinde bu sabah bomba yüklü 9 araçla düzenlenen saldırılarda 27 kişinin öldüğü, 114 kişinin yaralandığı bildirildi.

IRAK - Bağdat'ın çeşitli mahallelerinde bu sabah bomba yüklü 9 araçla düzenlenen saldırılarda 27 kişinin öldüğü, 114 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırıların hedefinde Şii mahalleler vardı.

Polis kaynakları Bağdat'ın doğusundaki Sadr, Hüseyniye ve Kemaliye, güneydoğusundaki El-Emin semtleri ile Bağdat'ın merkezindeki Kerrade ve Bağdat'ın güneyindeki Seydiye semtlerinde bomba yüklü 9 araçla saldırılar düzenlendiğini bildirildi.

Bağdat'ın doğusundaki Sadr semtindeki El-Keyyara ve Habibiye mahallelerinde bomba yüklü 3 araçla düzenlenen saldırılarda ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.

Yine Bağdat'ın doğusundaki Hüseyniye semtinde bomba yüklü 2 araçla düzenlenen saldırılarda ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

Bağdat'ın güneydoğusundaki El-Emin semtinde bir çarşıda park halinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendiği, 6 kişinin öldüğü, 21 kişinin yaralandığı bildirildi.

Şehrin merkezinde bulunan Kerrade semtinde Babil otelinin önünde park halinde bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 4 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Bağdat'ın güneyindeki Seydiye şehrinde bomba yüklü park halindeki bir araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Sağlık yetkilileri, bazı yaralıların durumun ağır olması sebebiyle ölü sayısının artmasından endişe ediyor. (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

IrakPolis
Görüş Bildir