Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

IQ'su Einstein ve Hawking'den Bile Yüksek Olan 11 Yaşındaki Dahi Çocuk: Aum Amin!

-
Abone ol

Son günlerde İngiltere’de oldukça popüler olan ve ileride de adını sıklıkla duyma ihtimalimizin olduğu, Aum Amin ile tanışın!

İngiltere’de yaşayan ve henüz 11 yaşında olan, fakat yaşına rağmen zekası gerçek birer dahi olan insanlardan bile daha kuvvetli olan bir çocuk henüz.

İlkokul sıralarında zekası ile ön plana çıkmış bir çocuk olmanın da ötesinde Amin.

Öyle ki, girdiği IQ testinde, ünlü fizikçiler Albert Einstein ve Stephen Hawking’ten daha fazla puan almayı başaracak kadar.

Okuldaki öğrenciler arasında her zaman ön planda olan Amin’in yeteneğini bir hocası keşfetmiş ve IQ testine girmesini istemiş.

Dünyanın en prestijli IQ testlerinden olan Mensa sınavına giren Aum Amin’in IQ’su 162 çıkınca, adının her yerde duyulması da çok gecikmemiş haliyle.

Çünkü Amin'in zeka katsayısı dünyaca ünlü fizikçiler Albert Einstein ve Stephen Hawking'in IQ seviyelerinden 2 puan daha fazla.

Hele ki yaşını da göz önüne alırsak, 2 puanlık bir fazlalık oldukça önemli.

İngiltere basınında ciddi bir yer kaplayan bu test sonrası Amin, dünyaca ünlü zeka kulübü olan Mensa’dan da davet almış.

Bilmeyenler için kulüp, dünya üzerinde üstün zekalı kişilerin oluşturduğu özel bir grup.

Uzmanlara göre Amin’in aldığı puanın, o yaşlarda birinin alabileceği en yüksek değer olduğunu özellikle belirtiyor.

Kendisi de bir Albert Einstein ve Stephen Hawking hayranı olan Amin, “Böyle güzel bir sonuç aldığım için çok iyi hissediyorum. Şu ana kadar istediklerimi başardım fakat ilerisi için daha çok çalışmalıyım” diyor.

Amin ayrıca eğitimine daha fazla önem vererek, ileride robot yapmayı planladığını da ekliyor.

Aum Amin’in annesi Boskey Amin de oğluyla birlikte başka hiçbir çocuğun sınava girmediğini ve oğlunun aldığı bu dereceden ötürü de oldukça mutlu olduklarını belirtmiş.

İşte Mensa IQ testinde Amin'e sorulan sorulardan birkaç tanesi. 

Bakalım sizler ne yapacaksınız!

1. İlk soru:

2. Diğer soru:

3. Bakalım bu soruya cevabınız ne olacak!

Bu sorulara ve çok daha fazlasına doğru cevap veren Amin'in, ileride hem Einstein'dan hem de Hawking'den çok daha başarılı bir bilim insanı olması dileğiyle!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
xyirx

600 insandan birinin IQsu 140tan fazla olabilir

mehmet-sira

biz Türkler olarak şaşırıp aa böyle bir şey nasıl mümkün olabilir vs gibi laflar etmemeliyiz artık.Biz kendimizi tanımıyor veya unutmuşuz.Biraz özgüvenle bu tarz şeyleri bizim memleketimizde görmek ve ilerleyen süreçlerde itibar edilmeyen sıradan birşey olarak anmak mümkün.Az özgüven..

mehmet-sira

saçmalık ya .. itibar etmeyiniz..

ali-samet-gunduz

gelecek şimdinin yansımasıdır geçmiş de şimdinin yansımasıdır geçmiş diye bişey yok gelecek diye bişey var ama oda geçmiş olacak geçmiş gelecekğin yansımasıdır

osman-ila

3te 3 yaptım alberti çagırın buraya

Görüş Bildir