Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Ekranları Çizilme Sorunuyla Karşı Karşıya

Anasayfa > Gündem
techkafa.com

Çıktığı günden beri büyük ilgi gören iPhone 6 ve tablet modeli iPhone 6 Plus'ın başı sorunlardan kurtulmuyor. Önce iPhone 6 Plus’ın bükülmesi ile başlayan daha sonra da bellek modülü problemi ile uğraşan cihazın şimdiki derdi ise çizilen ekranlar .

Apple Destek Topluluğu forumlarında açılan bir konu altında iPhone 6 ve Plus ekranlarının olduka kolay çizildiğini söylüyordu. Konu altında kısa sürede 626 yanıt yazıldı ve büyük kısmı aynı problemlerden bahsediyor . Bu çizikler özellikle kenar kısımlarında oluşuyor.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus yeni tasarım ile birlikte safir ekran kullanımına başlayarak ekran çizilmelerinin önüne geçmeyi planlıyordu. Fakat fiyatın yükselmesi sebebiyle bu fikirden vazgeçildi ve güçlendirilmiş Ion-X ekran kullanıldı.

Şikayetlere göre kullanıcılar çizilmelerin, Apple ‘ın iki modelde de ekranları tekrar tasarlaması ve çerçeveler üzerinde oynama yapmasını sebebiyle kaynaklandığını düşünüyor. Apple bu sorunu yaşayan kullanıcılarının telefonlarını değiştiriyor veya tamir ediyor. Bazı bölgelerdeki kullanıcılar ise Apple ‘ın herhangi bir şekilde kendilerine yardımcı olmadığından yakınıyor. Bakalım Apple bu problemi nasıl çözecek.

Kaynak: http://techkafa.com/iphone-6-ve-plus-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ferit

Başına mal biri geçmiş işte mal gibi telefonu değiştirmiş. Steve reyiz ne güzel yapıyordu, Sağlam yapıyordu. Üstteki power tuşuyla ne işin var yana alıyon?..

okisi

o bazı bölgelerdeki apple çalışanlarının orospu çocukluğudur biri yapıp diğerinin yapmaması diye bişey olmaz amk

uurless

çizilsin mk dert ettiğiniz şeye bak.. telefon lan bu.. benden kıymetli mi kılıfsız kullanıyorum