iOS App Store Yenilendi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

iOS App Store Yenilendi

iOS App Store Yenilendi

Apple, iOS 6'nın yayınlamasıyla birlikte mobil uygulama mağazası App Store için de bazı tasarım değişiklikleri gerçekleştirdi. Geçtiğimiz dönemde Apple tarafından yapılan uygulama keşif servisi Chomp alımının da bazı izlerinin görüldüğü yeni tasarım, görsel açıdan iyileştirilmiş görünürken, bazı gezinti özellikleri de dikkat çekiyor.

iOS 6'nın yeni kurulum ve güncelleme süreciyle birlikte, güncellemeler App Store kullanımını etkilemez hale getirilirken, yeni tasarım da kullanıcı dostu bir önyüz getiriyor. İlk olarak geçtiğimiz ay geliştiriciler için yayınlanan iOS 6 deneme sürümünde yer alan yeni App Store tasarımında; ana "Tavsiye Edilen (Featured)" ekranının üst bölümünde "Haftanın Uygulaması", "Editörün Seçimi" ve belirli uygulama koleksiyonlarını dönüşümlü olarak görüntüleniyor. Hemen altında belirli bir kategoriye ait, kaydırılabilir bir dizi uygulama yer alıyor. Sayfanın alt bölümünde ise iTunes hesap ayarları için kullanılan butonlar bulunuyor.

Uygulama sayfaları ise elden geçirilerek çok daha işlevsel hale getirilmiş görünüyor. Herhangi bir uygulamaya girildiğinde, uygulamayla ilgili detaylı bilgiler, kullanıcı incelemeleri ve ilgili uygulamalar sekmeler halinde veriliyor. Sağ üst köşede ise Facebook, Twitter veya e-posta gibi kanallarla uygulama linkinin paylaşılabileceği buton yer alıyor.

En önemli güncelleme ise altyapıda gözleniyor. iOS 6 ile birlikte, herhangi bir uygulamayı güncellemek için gereken süreç çok daha kısaltılıyor. Uygulamanın " güncelle " tuşuna basar basmaz güncelleme başlıyor. Herhangi bir iTunes parolası girmek veya ana ekrana dönüş yapmak gerekmiyor. Uygulamalar güncellenirken, bir yandan App Store'daki diğer uygulamaları gezmek de mümkün hale geliyor.

:: App Store'un yeni halinden memnun musunuz?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleFacebookTwitterdiziiOS
Görüş Bildir