İnternette "Evlilik" Dolandırıcılığı!

 > -

İnternette "Evlilik" Dolandırıcılığı!

İnternette "Evlilik" Dolandırıcılığı!

AHT MUHABİRİ MUSTAFA ŞEKEROĞLU'NUN HABERİ

İstanbul'da internette tanıştığı zengin kadınlara kendisini mühendis olarak tanıtarak, evlenme vaadiyle kandırıp dolandıran N.E.(36) polis tarafından yakalandı.Bir bankacı ve bir hemşireyi aynı yöntemle kandırarak toplam 120 bin TL paralarını alan N.E.'nin evli ve 2 çocuk babası olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Polisi'ne başvuran 33 yaşındaki S.M. adlı kadın, ilginç bir kandırılma hikayesini anlattı. Polise, internette tanıştığı ve kendisini mühendis olarak tanıtan 30-35 yaşlarında çok yakışıklı bir kişiyle tanıştığını belirterek , arkadaşlık ettiğini söyledi. Bir süre sonra tanıştığı ve sadece adının Altan Gümüş olduğunu öğrendiği bu kişinin kendisiyle evlenmek istediğini ve kiraladığı dairenin harcamaları için 100 bin TL verdiğini belirterek, "Parayı verdikten sonra Altan ortalardan kayboldu. Aradım telefonları kapalı çıktı. Kendisine ulaşamadım. Beni kandırdı. Şikayetçiyim" dedi.

Hemşire de aynı yöntemle dolandırılmış

Polis S.M.'nin başvurusunun ardından soruşturma başlatırken, hemşire S.G. de emniyete gelerek aynı yöntemle dolandırıldığını bildirdi. S.G. bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı İlhan Gümüş adlı kişinin kendisine evlilik teklifi yaptığını belirterek, "Evlilik teklifinin ardından alınacak eşya için para istedi. Kendisinin parasının olduğunu ancak faize yatırdığını, günü gelmediği için çekemeyeceğini, bu yüzden benden istediğini söyledi. Ben de inandım. 20 bin TL verdim. Ancak parayı aldıktan sonra ortadan kayboldu" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

EvlilikİstanbulPolis
Görüş Bildir