Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Internet Explorer Neden Veda Ediyor?

 > -

Tarihe karışacağı söylenen IE hakkında tartışmalar sürüyor. Giderek kullanım oranı düşen tarayıcının sonlandırılmasının gündeme gelmesine neden olan faktörler yazımızda.

Yılların tarayıcısı Internet Explorer için sonun başlangına gelmiş olabiliriz. Birkaç gün önce buradaki haberimizde paylaştığımız iddialar, IE'nin Microsoft tarafından sonlandırılacağı yönündeydi.

Daha önce de ortaya atılan iddiaların bu defa daha yüksek sesle dile getirilmesi teknoloji ve finans çevrelerinde yeni tartışmaların da alevlenmesini sağladı.

CNN Money: "IE Ölmek Zorunda"

CNN Money'de yayınlanan "Internet Explorer Ölmek Zorunda" başlıklı bir makalede tarayıcının neden veda etmek zorunda olduğuna yönelik bazı saptamalar yer alıyor. CNN Money'e göre, IE'nin en büyük sorunu yıldan yıla düşen popülaritesi.

Özellikle Chrome ve Firefox tarayıcının kullanım oranına ve popülerliğine büyük darbe vurdu.

2002'de tekel konumundaydı

Makalede verilen bilgilere göre, 2002 yılında tarayıcı pazarında Microsoft tekel konumundaydı ve pazar payı yüzde 95'ler oranındaydı. Günümzde hala IE'nin üstünlüğü bulunsa da bu pay yüzde 50 eşiğinin altına düşmüş durumda. IE'nin terk edilmesine neden olan en önemli faktörler ise güvenlik sorunları ve tarayıcı hataları. Bu türden sık karşılaşılan hatalar nedeniyle IE eski teknoloji ile eş anlamlı bir hale gelerek imaj yitirmiş durumda.

Yepyeni bir sayfa

Microsoft açısından bu imajı toparlamak ise oldukça güç. Büyük olasılıkla bu gerçeği gören yazılım devi, yepyeni bir tarayıcı ile kullanıcıların karşısına çıkarak temiz bir sayfa açmak istiyor. Bakalım Microsoft'in gelecek planlarında neler var?

ShiftDelete.Net

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir