Instagram Vs. Vine: Hangisi Daha İyi?

 > -

Instagram Vs. Vine: Hangisi Daha İyi?

Twitter‘da olduğu gibi 6 saniyelik video özelliğiyle ezber bozan ve kısa sürede popüler uygulamalar arasına giren Vine, artık sıkı bir rakibe sahip. Her ne kadar fikir ve özellik bakımından Vine benzeri olsa da dün gerçekleştirilen tanıtım etkinliğiyle birlikte artık Instagram‘da 15 saniyelik videolar çekilebilecek.

Bir yanda kısa bir süre içinde 13 milyon kullanıcıya ulaşan ve Twitter kullanıcılarının paylaşım alışkanlarını değiştirmesinin yanı sıra markaların da kampanyaların kullanmaya başladığı Vine, diğer yanda son yıllarda fotoğraf paylaşımı denince ilk akla gelen uygulama olan ve 130 milyon kullanıcıya sahip popülaritesinin zirvesindeki Instagram. Peki benzer video özellikleriyle karşı karşıya getirilen bu iki uygulamadan hangisi daha iyi?

Vine’ın kullanıcılara sunduğu 6 saniyelik video çekim süresi, benzer bir kısıtlamayı uygulayarak popüler olan Twitter’ın ilgisini çeken ana unsurlardan biriydi. Uygulama bu anlamda oldukça basit arayüzü ve kullanıcıları video çekmeye yönlendiren yapısıyla kısa sürede dikkat çekti.

Instagram ise bu süreyi 15 saniyeye çıkarmış. Bakıldığında bu 15 saniye kullanıcılara istediklerini kayda alabilmek için daha fazla esneklik sağlıyor. Zira Instagram’daki videolar Vine’ın aksine sadece bir kere oynatılıyor. Bu açıdan iki uygulamanın video çekim süresindeki 9 saniyelik farkın Instagram’a avantaj sağlama potansiyeli bulunuyor.

Sosyalmedya

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

InstagramTwitter
Görüş Bildir