Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kapattırma Gerekçesiyle Gerçek Gökçe Kırgız ve Sahtesi Yeniden Karşı Karşıya Geldi!

328PAYLAŞIM

Bu savaş ne zaman sona erecek?

2006 yılında YouTube'da yayınlanan "Kalbime Gömerim O Zaman" isimli şarkı emsallerini geride bırakıp hepimizi etkilemişti. Herkesin ağzında bu şarkı vardı. Şarkı, 17 yaşındaki Gökçe Kırgız'a aitti.

Gökçe, popüler olmasına rağmen kariyerine üniversite okuyarak devam etmek istediğini ve müzik sektörüne girmeyi şimdilik düşünmediğini söylemişti. Dediğini de yapmıştı. Kariyerine, eğitim hayatına devam etmişti. Uzun yıllar biz kendisini ortalıkta görememiştik.

Tabii bunu fırsata çevirmek isteyen Merve doğan isimli bir genç kadın da Gökçe'nin ismini kullanarak bir 'Facebook' hesabı açıp, Gökçe'nin yerine geçmeye çalışmıştı.

Üstüne bir de 'Kalbime Gömerim O Zaman' şarkısını söyleyerek kendi fotoğraflarından bir klip hazırlayıp bu hesaptan paylaşmıştı. Sonrasında mekân sahiplerine de kendini 'Gökçe Kırgız' olarak tanıtarak birçok yerde sahneye çıkmaya başlamıştı. Televizyon programlarına bile katılmıştı. Nasıl cesaret etmiş anlayamıyorum hala!

Bir süre sonra sahte Gökçe Kırgız'ın sesinin farklı olduğunu anlayan mekan sahipleri, Merve'ye kimliğini sordukları için Merve de hemen koşup mahkemede ismini "Gökçe Kırgız" olarak değiştirmişti.

Böylece Gökçe Kırgız olduğuna dair bütün şüpheleri ortadan kaldırmıştı. Tabii sesi hariç. Gökçe de bu sırada 2015'te Haliç Üniversitesi Türk Musikisi bölümüne girerek bu işin eğitimini aldı.

Gel zaman git zaman derken şimdi gerçek Gökçe Kırgız, müzik camiasına aktif bir şekilde yerini aldı. Aynı zamanda da sahte Gökçe Kırgız'a yani Merve Doğan'a da dava açtı.

İkili arasında hukuki süreç devam ederken geçtiğimiz gün gerçek Gökçe Kırgız'ın Instagram hesabı 2. kez "Başkasını taklit ettiği" gerekçesiyle kapatılmış. Birileri şikayet ediyor yani.

Gökçe de bir video yayınladı ve "Ortada sonradan Gökçe Kırgız olmuş birisi var diye ben mi adımı soyadımı değiştireyim" diyerek isyan etti.

Böylece bu ikili tekrar karşı karşıya geldi. Sahte Gökçe yani Merve Doğan da bu açıklamanın üzerine bir video yayınlayarak kimsenin hesabını kapattırmadığını söyledi.

Gerçek Gökçe Kırgız için gerçekten sinir bozucu bir durum. Yıllar oldu kadın bir huzur bulamadı. Bu sorun nasıl sonuçlanacak merak ediyorum.

Bu arada gerçek Gökçe Kırgız geçtiğimiz günlerde "Kalbime Gömerim O zaman" şarkısına benzeyen "Adını Anmam" isimli bir parça yayınladı. Buradan dinleyebilirsiniz;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
koyundedilerkoyduk

Film gibi olay...

kendineassassin

Gerçeği de bir şarkıyla meşhur olup sonra kaybolan sabun köpüklerindenmiş ya la..

safirmavideniz

Catch me if you can :D

hakketmila

Benim anlamadığım her şey bu kadar ayan beyan ortadayken neyin hukuk savaşı bu aga. Var mı bir hukukçu bunun neden böyle uzadığını anlayabileceğimiz şekilde anlatacak.

adamolunlan

Öteki zaten ucuz, fırsatçı bir pavyon sürtüğü, gerçek bir gundi. Gerçeği de biraz safça birşey elindeki fırsatları tepip bedavadan malzeme olmuş. Yaptığı en büyük yanlışlardan biri de 14 yıl sonra albüm çıkarmış. Piyasaya onu Türkiye'ye sevdiren "Kalbime Gömerim" şarkısıyla girmek yerine o şarkıya benzeyen orjinaline göre ucuz taklit gibi duran "Adını Anmam" şarkısıyla girmesi olmuş. Ne diyelim verdiği hukuk savaşında başarılar.

Görüş Bildir