İnsanların Candy Crush’a Platonik Bir Şekilde Bağlanmasının 8 Sebebi

-

1. İnsanların Candy Crush’a Platonik Bir Şekilde Bağlanmasının 8 Sebebi

Oyunun üzerinden çokça uzun süreler geçtiğinin hepimiz farkındayız ancak bu kadar zamandır nasıl olur da Candy Crush böylesine delice oynanır? Bu insanlar neden hiç sıkılmaz? Neden toplu taşımada her 4 kadından 5′i Candy Crush oynar?

Kaynak: http://www.listevari.com/insanlarin-cand...

2. Çünkü oyun hakkınız/canlarınız sınırlıdır

Eğer sınırsız bir can hakkınız olsa idi, oyundan hemen sıkılacak her şeyi yapabildiğinizi düşünecektiniz. Bu sebeple sınırlı canınız var. Ya bir süre (ortalama 20dk) beklemek zorundasınız ya da arkadaşlarınızdan istemek zorundasınız. Elbette para ile can satın almadıysanız.

3. Çünkü oyun sırasında size aşkını ilan eder

Candy crush oyun sırasında yaptığınız hamlelerde size öylesine güzel seslenir ki; adeta mest olursunuz. Delişızzz!

4. Çünkü oyunun sonu yoktur

Sürekli olarak uzayan devam eden bir oyun olması, insanlardaki sona/zirveye/son bölüme ulaşma hırsınız oldukça tetikleyen bir durum. Sürekli olarak yeni bölümler ekleniyor ve şuan 500′ün üzerinde bölüm bulunmakta.

5. Çünkü renkler kalbin aynasıdır

Öylesine tatlı, öylesine şeker renklerle karşınıza hiç sevmediğiniz bir şeyi koysalar, yerdiniz! Bu renkler ilk etapta sanki erkekler üzerinde bir kız oyunu olduğu hissiyatını uyandırdı gibi ancak sonra herkes koyverdi. Eline alan bırakamadı.

6. Çünkü efektler

Her patlatışınızda, her şeker kırışınızda, her hamlenizde öyle güzel sesler, efektler duyuyorsunuz ki adeta ezberlenesi ve arkadaşlar arasında çıkartılası.

7. Çünkü sesler

Oyunu kaybettiğinizde çalan müziği hatırlıyor musunuz? İsviçreli bilim adamları der ki: Oyunu oynayan insanların %86.3′ü oyunu kaybetse dahi o sesi beğenmekte.

8. Çünkü kankileriniz de oynuyor

Kankilerinizin de bu oyunu oynuyor olması sizi de hırslandırmıyor mu? Beraberken -ay sen kaçıncı bölüme geldin, -ay şu bölümü nasıl geçtin geyiği yapmıyor musunuz? YEMEYİZ.

9. Çünkü boş zaman eğlencesi, stres alıcı

Yine İsviçreli bilim adamları der ki: Stresli anlarda oynanan Candy Crush insanı oldukça rahatlatmakta ve motive etmekte.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

Bilimoyunşekertatlı
Görüş Bildir