Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlarda Nasıl Bir İlk İzlenim Bırakıyorsun?

1.5bPAYLAŞIM

İlk defa tanıştığın insanların senin hakkında ne düşündüklerini hep çok merak etmişsindir, işte şimdi sıra bunun cevabını bulmakta!

1. İlk olarak, ilk defa tanıştığın insanlara karşı nasıl davranırsın?

Sıcak, samimi bir şekilde sarılırım.
Göz kontağını bırakmadan el sıkışırım, yüzgöz olmaya gerek yok.
Çaktırmadan baştan aşağıya bi süzerim.
Çok abartmadan kendimden bahsederim.
Kibarca adımı söyler, geri çekilirim.

2. Seni böyle bi mekanda uzaktan kesiyor olsak, ne yaparken yakalardık?

Kitap falan okurken.
Selfie çekerken tabii ki!
Kesin gıybet yaparken, kesin!
Memleketi kurtardığım konuşmalar yaparken.
Öyle normal, bulunduğum ortamın tadını çıkarırken.

3. Peki en sık kullandığın sosyal medya hesabı hangisi?

Swarm
Snapchat
Linkedin
Instagram
Gmail
Facebook

4. Biraz daha detaylandıralım hadi! Tarzını nasıl tanımlarsın?

Son trend neyse ona göre giyinirim.
Pratik ama tekdüze değil.
Biraz ışıltılı, parlak denebilir.
Özensiz ama tarz.
Doğal ama genelde siyah renkleri tercih ediyorum.
Genelde eski tarz, daha hippi şeyler.

5. Yaz da gelmeye yakınken söyle bakalım, tatile çıkmadan ne yapacağına nasıl karar verirsin?

Kitaplarımı hazırlarım öncelikle, nereye gittiğim önemli değil.
Arkadaşlarıma uyarım, akışına göre takılırım.
Yer belirler, sırt çantamı alır giderim.
Tavsiye alırım, seyahat kitapları incelerim kendime bir rota çizerim.
Rahat ve lüks, dilediğim kadar alışveriş yapabileceğim bir yer ayarlarım.
Detayları saklarım, son anda istediğim bir yere gidip izimi kaybettiririm.

6. Düşün ve de dürüstçe söyle bakalım, insanların seni nasıl görmelerini istiyorsun?

İyi kalpli olduğumu bilsinler.
Kaprisli, gıcık biri olmadığımı bilsinler isterim.
Yetenekli olduğumun farkında olsunlar.
Eşsiz, farklı biri olduğumu anlasınlar isterim.
Hiçbir fikrim yok.
Bana ne ya kimin ne düşündüğünden?!

7. İnsanlar senin fikirlerine katılmadıklarında nasıl tepki verirsin?

Anlayışlı yaklaşır ve argümanları geri püskürtürüm.
Sürekli sorularla karşılık vererek karşımdakini şaşırtırım.
Onları dinler, başka bir bakış açısı yaratmaya çalışırım.
O melul melul bakan suratlarına bir tane geçiririm!
Gözlerimi deviririm, öffleyip dururum.
''Sen ne diyon yaa, bir dakika abi, derdin ne yaaa?''

8. İyi niyetin, saf kalbin!

Sana yeterince yakın olmayan insanlar biraz saf olduğunu düşünebilirler. Ama sen ilk başta ne kadar zeki ve de kurnaz olduğunu karşındakine yansıtmak istemezsin, gizlice insanları tartar ve ona göre davranmaya çalışırsın. Bu yüzden bazı şeyleri anlamıyormuşsun gibi görünse de aslında müthiş bir derinliğin olduğunu söyleyebiliriz. İlk izlenimindeki o saf insanın sonralarda nasıl bir zeka pırıltısına dönüştüğünü herkese gösterebilirsin!

9. Ortamın cool insanı, soğuk nevale!

Sen insanların seni sevip sevmediklerini hiç ama hiç umursamıyorsun. Çünkü eğer seni hayatlarına sokmak istemezlerse biliyorsun ki bu, onların kaybı olur. O yüzden sen ilk defa tanıştığın insanlarla hep rahat ve olduğun gibi davranıyorsun. Kendini sevdirmek gibi bir çabaya asla girmiyorsun. Senin sıcacık ve de iyi kalbini sadece hak eden ve sana yakın olan insanlar bilmeli, bir başkası değil!

10. Kontrol manyağı, iş bitirici tam bir atom karınca!

Senin bir kere yeni insanlarla tanışman bile belli bir organize içinde gelişmeli, öncesinde kimin orada olacağını bilirsin. Nereye gidileceğini önceden ayarlarsın ve hiçbir zaman da planın dışına çıkmazsın. Bu da karşındakileri biraz geriyor olsa da aslında sonradan fark edecekler ki senin gibi birisinin hayatlarında olması, onların da hayatını oldukça rahatlatan bir şey! Çünkü herkesin yerine düşünecek bir beynin var!

11. Bütün tabuları yıkan, eşsiz!

Senin kesinlikle herkesten farklı bir tarzın ve duruşun var bu yüzden de ilk defa seninle tanışan biri için gerçek bir sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. Herkes birileriyle tanışır falan ama senin gibi birisiyle tanışmak gerçekten farklı bir deneyim olacaktır! Herkesten farklı biraz çılgınca olan fikirlerin, cümlelerin ilk başta garipsense de çoğu zaman saygı görür. Çünkü sen özentiliğinden değil, içinden geldiğinden dolayı farklı olan, samimi birisin!

12. Çözülemeyen bir gizem!

İlk bakışta seni anlayabilmek yürek ister. Ne hissettiğini,ne düşündüğünü kestirmek imkansız gibi bir şey bu yüzden çoğu zaman insanlar senin tanıştıklarında biraz çekiniyorlar diyebiliriz. Ama bu mesafeye rağmen öyle bi izlenim bırakıyorsun ki insanlar senin hakkında daha çok şey öğrenmek, seni tanımak için çıldırıyorlar resmen! Ve gerçekten kendini açmaya başladığında beklediklerine değeceğine eminiz!

13. Sen tam kafana göre!

İnsanlar seninle ilk tanıştıklarında fark ettikleri şey ne kadar rahat ve de geniş bir insan olduğun oluyor. Sen öyle karşındaki insanı gerecek, onu saçma sapan şekilde ölçüp tartacak biri değilsin çünkü. İçinden geldiği gibi davranıyorsun her zaman. Asla ortamın ilgi odağı olmak gibi bir çaban olmaz mesela, ama kendin olman zaten yeterince sevilmene ve kabullenilmene yardımcı oluyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duygu-naz-basarir

Sen tam kafana göre! İnsanlar seninle ilk tanıştıklarında fark ettikleri şey ne kadar rahat ve de geniş bir insan olduğun oluyor. Sen öyle karşındaki insanı gerecek, onu saçma sapan şekilde ölçüp tartacak biri değilsin çünkü. İçinden geldiği gibi davranıyorsun her zaman. Asla ortamın ilgi odağı olmak gibi bir çaban olmaz mesela, ama kendin olman zaten yeterince sevilmene ve kabullenilmene yardımcı oluyor!

hasan-yilmaz27

12. Çözülemeyen bir gizem! İlk bakışta seni anlayabilmek yürek ister. Ne hissettiğini,ne düşündüğünü kestirmek imkansız gibi bir şey bu yüzden çoğu zaman insanlar senin tanıştıklarında biraz çekiniyorlar diyebiliriz. Ama bu mesafeye rağmen öyle bi izlenim bırakıyorsun ki insanlar senin hakkında daha çok şey öğrenmek, seni tanımak için çıldırıyorlar resmen! Ve gerçekten kendini açmaya başladığında beklediklerine değeceğine eminiz!

nergiz-sirinova

12. Çözülemeyen bir gizem! İlk bakışta seni anlayabilmek yürek ister. Ne hissettiğini,ne düşündüğünü kestirmek imkansız gibi bir şey bu yüzden çoğu zaman insanlar senin tanıştıklarında biraz çekiniyorlar diyebiliriz. Ama bu mesafeye rağmen öyle bi izlenim bırakıyorsun ki insanlar senin hakkında daha çok şey öğrenmek, seni tanımak için çıldırıyorlar resmen! Ve gerçekten kendini açmaya başladığında beklediklerine değeceğine eminiz!

seytantuylu

Sen tam kafama gore yeaaa. Ilk dogru cikan test bu sanirim. Taksim dolmusundayim sıkıntıdan yaptim. Yoksa test cozmem normalde buradhdhdjkdkd

ceren-gulay

çıkan şeyle gerçeğin alakası yok

Görüş Bildir