İnsanlar Üzerinde Hangi Tatlı Gibi Bir Etki Bırakıyorsun?

-

Tatlıyı kim sevmez? Hepimiz ister şerbetli, ister sütlü, ister çikolatalı olsun tatlıları bir köşesinden severiz. Durum bu olunca hangi tatlıya benzediğimiz de hayatımızda önemli bir rol oynuyor! Hadi gelin bakalım siz hangi tatlı gibi bir etki bırakıyorsunuz?

1. Hadi gelin başlayalım! Aşağıdaki lezzetlerden hangisi tam da sana göre?

Ekşi
Tatlı
Acı
Tuzlu

2. Yorgun bir günden sonra seni en mutlu edecek şeyi soralım bir de...

Arkadaşlarımla vakit geçirmek
TV izlemek
Bol köpüklü bir banyo
Uyumak
Açık havada yürüyüş
Kitap okumak

3. Peki diyelim ki çok da yakın olmayan bir arkadaşının sorunu var, bu sorunu nasıl öğrenirsin?

Direkt gelir bana anlatır zaten
Onu diğer tanıyanlardan öğrenirim
Birkaç ay sonra alakasız yerlerden duyarım
Banane ya!

4. Peki bu sorunu çözmek için bir şeyler yapar mısın?

Tabii ki de elimden gelen her şeyi yaparım
Sorunun ne olduğuna bağlı
Tek çare bensem olabilir
Banane dememiş miydim?

5. Tamam peki yakın çevren seni ne olarak tanır?

Güzin abla
Şıpsevdi
Şirin
Burjuva
Evcimen
Dobra

6. Bu kadar arkadaş çevresi yeter, biraz da hayallerine bakalım. Şu aşağıdakilerden hangisi seni en çok mutlu eden şey olurdu?

Hayatımın sonuna kadar yetecek pamuk şeker
Evimde kocaman bir trambolin olması
Annemin bütün yemeklerini harika yapabilmek
Sevmediğim bütün insanların bir günlüğüne ortadan kaybolması
Göl manzaralı bir ağaç evde hayatımın sonuna kadar yaşayabilmek
Sahil kasabasında emeklilik hayatımı geçirmek

7. Sence şu aşağıdakilerden hangisi daha tatlı?

8. Son olarak bir tatil hakkın olsa hangisinde değerlendirirdin?

Yurt dışında
5 yıldızlı bir otelde
Doğayla iç içe bir göl kenarında
Yazlıkta

Parfe Etkisi!

Dışı buz, içi balım parfe gibisin. Dışarıdan biraz soğuk ve uzak bir tavrın olsa da içerde dünyanın en minnoş insanısın. İnsanlar senin soğuk tavırlarından dolayı senden uzak dursa da seni tanıyanlar seni fazlasıyla seviyor. Zaten sen öyle fazla insan kalabalığı sevenlerden değilsin. Sosyal olcam diye her şeye atlayan bir tavrın da yok bu nedenle öyle gerekli gereksiz herkesin sana yaklaşmaması da işine geliyor.

Sufle Etkisi!

Sen dışarıdan dümdüz gözükip içinde bol bol sürprize sahip sufle gibi sürprizlerle dolusun. Seni tanıyan insanların ilk izlenimi "biraz fazla garip biri değil mi yae?!" şeklinde olsa da seninle geçirdikleri 1-2 saatten sonra fazlasıyla mükemmel biri olduğunun farkına varıyorlar. Bu sürprizlerle dolu halin seni biraz da dengesiz yapmış gibi. Bir anda gülüp hoplayıp zıplarken, hemen modun düşebiliyor bir kenara çekilip hayatı sorgulamaya başlıyorsun. Ama zaten bu hayatta böyle dengesiz, sürprizlerle dolu ve doya doya yaşamak bu zamanın gerektirdiklerinden. Merak etme çevrendekiler senin bu halini çok seviyor!

Baklava Etkisi!

Baklava denilince bu dünyada herkesin aklına Türk lezzetleri ve gelenekleri gelir. İnsanların aklına da sen denilince geleneklerine bağlı, evcimen bir insan geliyor. Bir insan bu kadar mı geleneklerini sever ve her fırsatta bağlı kalır? Geleneklerine bu kadar bağlı olman sana anaçlık/babacanlık da katıyor, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında bitiyorsun. Derdi tasası olan herkes senin yardımına ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle de insanlar senin çevrede olmandan fazlasıyla mutlu. Keşke herkesin etrafında senin gibiler olsa...

Sütlü Muhallebi Etkisi!

Sen sütlü muhallebinin o damakta bıraktığı saf, doğal tat gibi insanlar üzerinde öyle saf ve rahatlatıcı bir etki bırakıyorsun. Bir insanın her hareketi mi doğal olur arkadaş. Yapmacıklıktan fazlasıyla nefret eden tavrınla insanların kalbinde çoktan tahtını kurmuşsun bile. Her şeyin doğalını seviyorsun. Bununla kalmıyor insanlara da böylesine temiz bir enerji yolluyorsun. Bu nedenden olsa gerek ki senin yanından hiçbir yere ayrılmak istemiyorlar. Fazlasıyla arkadaş canlısı ve sevilen bir insansın. Dedik ya tek düşmanın yapmacıklık eh bir zahmet onlar da senden uzak dursun!

Meyveli Tart Etkisi!

Sen her ısırığında farklı bir tat veren meyveli tart gibi kıpır kıpır enerjik bir etki yaratıyorsun. Senin yanında mutsuzluğun "m"sinden eser olmaz! Girdiğin ortamda herkese hop hop hoplayıp, zıp zıp zıplatacak enerjiyi veriyorsun. Mevsim meyvelerinin meyveli tartı süslediği gibi insanların hayatına renk ve neşe katıyorsun. Sıkıcı ortamlar senin için tam bir cehennem. Ne yapıp ne edip ya ortamı değiştiriyorsun ya da o ortamdan uzaklaşıyorsun! Bu hayat başka türlü çekilmez karşim en iyisini yapıyorsun!

Creme Brule Etkisi!

Sen Fransızların ünlü tatlısı Creme Brule gibi biraz sofistike bir etki bırakıyorsun. Dışarıdan kırılgan gözüken Creme Brule'nin dış katmanının altında yatan bambaşka bir dünya vardır. Sen de tıpkı bu tatlının ilk lokması gibi insanlarda fazlasıyla elit bir etki yaratmışsın. Kolay kolay ulaşabilecekleri, iletişim kurabilecekleri biri değilsin onlar için. Çevrendeki az ve öz insanlarla bir şeyler paylaşıp onları hayatına almaktan yanasın. Herkesin yanında kolay kolay kaynaşamıyor ve duruma dahil olamıyorsun. Ama bu durum seni rahatsız etmiyor. Sen ufak fanusunda yaşamaktan oldukça memnunsun varsın olsun fazla insan dolmasın.

Bisküvili Pasta Etkisi!

Çocukluğumuzun pastası bisküvili pasta gibi insanlarda çocuk kalbi gibi bir etki yaratıyorsun! Öylesine saf, temiz ve mutlu bir tavrın var. Kim olursa olsun ona kalbini bütün derinlikleriyle açıyorsun. Senin olduğun yerde kötülüğe yer olmuyor. Bütün kötü enerji ve durumları bir anda savurma gibi bir özelliğin var ki bu dünyalara bedel. Bir kahkahanla çevrendeki herkesi mutlu edebilme gibi de bir yeteneğin var bu da kimseye nasip olmaz hani...

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sen Fransızların ünlü tatlısı Creme Brule gibi biraz sofistike bir etki bırakıyorsun. Dışarıdan kırılgan gözüken Creme Brule'nin dış katmanının altında yatan bambaşka bir dünya vardır. Sen de tıpkı bu tatlının ilk lokması gibi insanlarda fazlasıyla elit bir etki yaratmışsın. Kolay kolay ulaşabilecekleri, iletişim kurabilecekleri biri değilsin onlar için. Çevrendeki az ve öz insanlarla bir şeyler paylaşıp onları hayatına almaktan yanasın. Herkesin yanında kolay kolay kaynaşamıyor ve duruma dahil olamıyorsun. Ama bu durum seni rahatsız etmiyor. Sen ufak fanusunda yaşamaktan oldukça memnunsun varsın olsun fazla insan dolmasın.

hasan-yilmaz27

Baklava Etkisi! Baklava denilince bu dünyada herkesin aklına Türk lezzetleri ve gelenekleri gelir. İnsanların aklına da sen denilince geleneklerine bağlı, evcimen bir insan geliyor. Bir insan bu kadar mı geleneklerini sever ve her fırsatta bağlı kalır? Geleneklerine bu kadar bağlı olman sana anaçlık/babacanlık da katıyor, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında bitiyorsun. Derdi tasası olan herkes senin yardımına ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle de insanlar senin çevrede olmandan fazlasıyla mutlu. Keşke herkesin etrafında senin gibiler olsa...

focus-mspgil

Sütlü Muhallebi Etkisi!Sen sütlü muhallebinin o damakta bıraktığı saf, doğal tat gibi insanlar üzerinde öyle saf ve rahatlatıcı bir etki bırakıyorsun. Bir insanın her hareketi mi doğal olur arkadaş. Yapmacıklıktan fazlasıyla nefret eden tavrınla insanların kalbinde çoktan tahtını kurmuşsun bile. Her şeyin doğalını seviyorsun. Bununla kalmıyor insanlara da böylesine temiz bir enerji yolluyorsun. Bu nedenden olsa gerek ki senin yanından hiçbir yere ayrılmak istemiyorlar. Fazlasıyla arkadaş canlısı ve sevilen bir insansın. Dedik ya tek düşmanın yapmacıklık eh bir zahmet onlar da senden uzak dursun!

aymrx

Sufle Etkisi! Sen dışarıdan dümdüz gözükip içinde bol bol sürprize sahip sufle gibi sürprizlerle dolusun. Seni tanıyan insanların ilk izlenimi "biraz fazla garip biri değil mi yae?!" şeklinde olsa da seninle geçirdikleri 1-2 saatten sonra fazlasıyla mükemmel biri olduğunun farkına varıyorlar. Bu sürprizlerle dolu halin seni biraz da dengesiz yapmış gibi. Bir anda gülüp hoplayıp zıplarken, hemen modun düşebiliyor bir kenara çekilip hayatı sorgulamaya başlıyorsun. Ama zaten bu hayatta böyle dengesiz, sürprizlerle dolu ve doya doya yaşamak bu zamanın gerektirdiklerinden. Merak etme çevrendekiler senin bu halini çok seviyor!

Gizli Kullanıcı

Bisküvili Pasta Etkisi! Bisküvili Pasta Etkisi! Çocukluğumuzun pastası bisküvili pasta gibi insanlarda çocuk kalbi gibi bir etki yaratıyorsun! Öylesine saf, temiz ve mutlu bir tavrın var. Kim olursa olsun ona kalbini bütün derinlikleriyle açıyorsun. Senin olduğun yerde kötülüğe yer olmuyor. Bütün kötü enerji ve durumları bir anda savurma gibi bir özelliğin var ki bu dünyalara bedel. Bir kahkahanla çevrendeki herkesi mutlu edebilme gibi de bir yeteneğin var bu da kimseye nasip olmaz hani...

Görüş Bildir