Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsan Nasıl Başarılı Olur?

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

İnsan Nasıl Başarılı Olur?

İnsan Nasıl Başarılı Olur?

Başarılı insanların nasıl başarılı olduğunu incelediniz mi hiç? Başarılar elde ettikçe başarılı oluyor diye düşünmeyin. Başarılı insanlar genellikle başarı sonuçlarını isteyen ve alan kişilerdir. Peki bu istemek ve almak işleri nasıl oluyor ona bakalım.

Başarılı olmak için öncelikle sonuçları tahmin etmeli, harekete geçmeli ve vazgeçmeden bitirmek için uğraşmalısınız. Yapmamanız gereken şey ise başarısızlıklardan korkarak beyninizi zehirlememektir. Peki ya gerçekten başarılı olacağınızı bilseydiniz o zaman ne yapardınız?

İşte yapmanız gereken 7 şey:

Her olayın bir nedeni ve amacı olduğuna inanın. Eğer bir olumsuzluk ile karşılaşıyorsanız bununla yılmayın. Başarılı insanlar bu olumsuzlukları güçlenmek için kullanırlar. Olumsuzlukların nedenine bakarak bunlara karşı çözüm üretirler. Her ne kadar fazla tepki alırlarsa alsınlar bir olay için amaç belirlerler ve amaç için ilerlemeye devam ederler.

Başarısızlık denilen şey yoktur, sonuç vardır. Sizin de sonuçlara inanmanız ve bu sonuçlar karşısında kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Bir işin sonucunda ne kadarlık bir başarı elde ettiğinize bakmanız gerekiyor. %100 başarı olmayabilir ama %0 bir başarı ile de karşılaşmazsınız. Mutlaka bir noktada başarı elde etmişsinizdir. O noktayı yakalayın.

Sorumluluk sahibi olun. Bir işte başarılı olmak istiyorsanız çıkacağınız merdiveni kendinizin taşıyacağınıza emin olun. Eğer sorumluluğu almazsanız amaç değil araç olursunuz.

Olayı iyi anlayın. Bir şeyi hayata geçirebilmek için olayı çok iyi anlamış olmanız gerekiyor. Bütün noktalarına detaylıca bakabilmiş ve konuya hakim olmanız gerekiyor.

En değerli kaynak insandır. Başarılı insanlara baktığınızda hümanist kişiler olduklarını görürsünüz. Bütün insanlara karşı saygı ve sevgi beslerler. Bütün bunlar onların yardımlarını almalarına neden olur. Söylemesi kolay fakat uygulaması zor olan bu durum sadece başarılı insanların yapabildiği bir konudur.

İşinizi tatile çevirin. Eğer bir işte başarılı olmak istiyorsanız işte o zaman yapmanız gereken tek şey eğlenmek. Eğlenemiyorsanız işte o zaman başarılı olamazsınız. Zaten sevmediği bir işi yapan birisinin de başarılı olması beklenemez.

Sorumluluk alın. Bir iş ile ilgili sorumlulukları üstlenemiyorsanız başarılı olamazsınız. Başarı için düşünmeniz gereken şeylerden birisi de budur. Tek başınıza kaldığınızda yürütebilecek misiniz? Eğer cevabınız hayır ise o işe girmeyin. Ayrıca düşünmeniz gereken diğer bir konu da hata değil çare bulmaktır. Sorumluluklarınız sayesinde çözüm üretmek ve uygulamak daha kolay olacaktır.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

olay
Görüş Bildir