İnşaat Sektöründe Üçüncü Gözaltı

 > -

İnşaat Sektöründe Üçüncü Gözaltı

İstanbul polisinin bu sabah üç ayrı koldan başlattığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında inşaat sektörüne yönelik üçüncü gözaltı haberi de geldi. Sabah çok erken saatlerde Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, öğle saatlerinde Yorum İnşaat'ın sahibi Osman Ağca'nın gözaltına alınmasının ardından şimdi de Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı'nın gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul'daki operasyonda inşaat sektörüne yönelik üçüncü gözaltı haberi geldi. Sabah saatlerinde Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun gözaltı haberi ile büyük bir şok geçiren öğle saatlerinde Ağca bombası düşmüş ve Yorum İnşaat'ın sahibi Osman Ağca gözaltına alınmıştı.

Az önce ulaşan bilgilere göre de sektörde bir gözaltı haberi daha geldi. Bu sefer gözaltına alınan isim ise Taşyapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı...

Öte yandan Taşyapı'dan yapılan açıklamada, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emrullah Turanlı bilgisine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne davet edilmiştir. Emrullah Turanlı hakkında bir gözaltı söz konusu değildir, kamuoyunun dikkatine sunarız" denildi.

DEV PROJELER ÜSTLENDİLER

Altyapı, AVM, Ofis, Konut İnşaatı, Perakende ve Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren Yorum İnşaat İstanbul Bayrampaşa'daki Forum İstanbul isimli AVM'yi inşa eden şirket olarak biliniyor.

hurriyet.com.tr/EKONOMİ

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulRüşvetali ağaoğlu
Görüş Bildir