Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnönü Üniversitesi, Uluslararası Basketbol Kampına Ev Sahipliği Yaptı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İnönü Üniversitesi,Uluslararası Basketbol Kampına Ev Sahipliği Yaptı

İnönü Üniversitesi,Uluslararası Basketbol Kampına Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Türkiye Büyükelçiliğinin katkılarıyla gerçekleştirilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları Uluslararası Basketbol Kampına Üniversitemiz ev sahipliği yaptı. Kampa katılmak üzere Malatya’ya gelen ABD Türkiye Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’i de makamında ziyaret etti.
ABD Türkiye Büyükelçiliği Ankara Kültür Ataşesi Phaedra Gwyn’inin de bulunduğu ziyaret, Rektörlük Makamında gerçekleşti. İnönü Üniversitesi ve kaydedilen gelişmelerin konuşulduğu ziyaret sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik, Ricciardone’ye Geleneksel El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezimiz tarafından yapılan seramik tabak hediye etti. Ricciardone ise, yanında getirdiği hediyeyi Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’e takdim etti.
Ziyaret sonrasında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda düzenlenen 12 Dev Adam Basketbol Okulları Uluslararası Basketbol Eğitim Kampının değerlendirildiği panele geçildi.
ABD Türkiye Büyükelçisinin yanı sıra Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’in de konuşmacı olduğu panelde, TBF Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turan, Türkiye Basketbol Federasyonu Alt Yapı Faaliyetleri Direktörü SamerŞenbayrak ile Antrenör Chrıs Dıal yer aldı.
TBF Dış İlişkiler Direktörü Dr. Emir Turan, “Basketbol milli takımına bay-bayan basketbolcu seçme noktasında daha çok oyuncu arasında tercih yapabilmek için ülkemizde basketbolu iyi oynayabilen sporcular yetiştirmemiz lâzımdır. Bunun için bu tür organizasyonlar çok önemlidir.” şeklinde konuşurken, Türkiye Basketbol Federasyonu Alt Yapı Faaliyetleri Direktörü Samer Şenbayrak ise, “Bir hafta sürecek olan kampta, sporcularımıza ABD’de oynanan basketbol sporunun son teknikleri gösterilmektedir. 52 farklı ilden 190 sporcunun katıldığı, 38’i Türk 4’ü yabancı olmak üzere 42 antrenörle birlikte dostluk ve kardeşlik duygularının ön planda tutulduğu bir kamp geçirmekteyiz.” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraMalatyaTercih
Görüş Bildir