Müslümanlardan Aşırı Sağcılara Çay İkramı

 > -

İngiltere'de Gösteri Yapan Aşırı Sağcılara Cami Cemaatinden Çay Ve Bisküvi İkramı

İngiltere'de Gösteri Yapan Aşırı Sağcılara Cami Cemaatinden Çay Ve Bisküvi İkramı

İngiltere'nin York kentinde bir caminin önünde protesto düzenleyen aşırı sağcı göstericilere York camisi cemaati tarafından çay ve bisküvi ikram edildi.

Guardian gazetesinin haberine göre, başkent Londra'nın Woolwich semtinde İngiliz asker Lee Rigby'nin geçen hafta öldürülmesini protesto etmek için York Camisi'nin önünde toplanan az sayıdaki İngiliz Savunma Ligi (EDL) üyesi, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı.

Camide bulunan Müslümanlar, ellerinde İngiliz bayraklarıyla protesto gösterisi yapan aşırı sağcılara çay ve bisküvi ikram etti. Önce protestolarına devam eden ancak daha sonra daveti kabul eden göstericiler, Müslümanlarla futbol maçı da oynadı.

LEANNE STAVEN: CAMİYE SORUN ÇIKARMAYA GELMEDİK

Protestoculardan Leanne Staven, camiye sorun çıkarmaya gelmediklerini belirterek, "Bazı şeyleri söylememiz gerekiyor. Endişeleri olan beyaz İngilizler özgürce düşüncelerini ifade edemiyor" dedi.

York Üniversitesi öğretim üyesi Muhammed El-Gomati, olayla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Diyalog kurma olasılığı var. EDL bile konuşmaya başladı ve şiddet içeren aşırıcılığın yanlış olduğu konusunda hemfikiriz" diye konuştu.

CAMİ İMAMI MİAH: BİR-İKİ KİŞİNİN YAPTIĞINDAN TÜM MÜSLÜMAN TOPLUM SORUMLU TUTULAMAZ

York Camisi'nin imamı İsmail Miah, bir-iki kişinin yaptığından tüm Müslüman toplumunun sorumlu tutulamayacağını vurgulayarak, Londra'daki olayın İslami açıdan kabul edilemeyeceğinin altını çizdi.

Haberin Tamamı İçin:

Müslümanlardan Aşırı Sağcılara Çay İkramı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereçayfutbol
Görüş Bildir