İngiltere Başbakanı Johnson'dan Halka Mektup: 'İşler Daha da Kötüleşecek'

 > 
38PAYLAŞIM

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, evlere göndereceği mektupla, yeni tip koronavirüs salgınında "işlerin iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini" belirtti. Johnson mektubunda ayrıca ülkede korona nedeniyle yaşanacak olan ölümlerin 20 bin altında kalmasının iyi bir sonuç olacağını kaydetti.

AA'nın aktardığı habere göre, Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 testi pozitif çıkan Boris Johnson, 30 milyon haneye mektup gönderecek. Mektupların evlere ulaşması yaklaşık 4 hafta sürecek.

Koronaya karşı önlemler anlatılacak

Mektubunda halka evde kalarak, Ulusal Sağlık Hizmetlerini (NHS) korumaları ve hayat kurtarmaları için çağrıda bulunacak Johnson, ayrıca hükümetin salgınla mücadele etmek ve işletmeler ile çalışanları desteklemek amacıyla uygulamaya koyduğu önlemleri anlatacak.

"İşler, iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek"

En başından itibaren doğru zamanda doğru önlemleri almaya çalıştıklarını, gerekirse bunları daha da sıkılaştıracaklarını belirten İngiliz Başbakan mektubunda, "Sizinle açık konuşmam benim için önemli. İşler, iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek." ifadesini kullandı. 

Bu arada İngiltere Ulusal Tıp Direktörü Prof. Stephen Powis, ülkede ölümlerin 20 binin altında kalmasının "iyi bir sonuç" olacağını ifade ederek, halktan üzerine düşeni yapmasını ve hükümetin uyarılarını dikkate almasını istedi.

Gelecek 2-3 hafta boyunca vakaların artması bekleniyor

Koronavirüse şimdiye kadar 1019 kurban veren İngiltere'de kısmi karantina kararı ve diğer önlemlerin etkisinin görülmeden önce vakalar ve ölümlerin gelecek 2-3 üç hafta boyunca artmaya devam etmesi bekleniyor.

İlk başlarda "toplumsal bağışıklık kazanılması amacıyla virüsün kontrollü şekilde yayılması" stratejisi izleyen İngiliz hükümeti, ölü sayısının 277 bini bulabileceğine yönelik raporlar ve eleştirilerin ardından geri adım atmıştı.

Pazartesi günü alınan kararlarla halkın evden çıkmasına sınırlama getirilirken, marketler ve eczaneler hariç tüm ticari işletmeler de kapatılmıştı.

25 Mart'ta İngiltere'de tahtın varisi Galler Prensi Charles'ın testi pozitif çıkmıştı👇

İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Prens Charles'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı - onedio.com
İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Prens Charles'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı - onedio.com

27 Mart'ta da Başbakan Boris Johnson ile Sağlık Bakanı Matt Hancock'un Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı, 3 isimde de hastalığın hafif belirtiler gösterdiği açıklanmıştı

İngiltere Başbakanı Johnson'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı: 'Hükümeti Video Konferans ile Yöneteceğim' - onedio.com
İngiltere Başbakanı Johnson'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı: 'Hükümeti Video Konferans ile Yöneteceğim' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir