Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

İngilizce Bilmediğini Çaktırmamak İçin Yapılabilecek 7 Useful Şey

-
Abone ol

Ortamlarda İngilizce konuşulmaya başladığında sağdan soldan geliyorlar mı? Anlıyor ama konuşamıyor, kullanmaya kullanmaya unutuyor musunuz? Sakin olun, her şeyin bir çözümü var. İngilizce konuşmadan herkesi İngilizce bildiğinize nasıl ikna edebilirsiniz diye düşünüp taşındık, sizler için derledik. %100 çalışıyor, %100 free!

1. Israrcı olun, İngilizce şarkıların peşini bırakmayın ve bol bol söyleyin!

Gerek şarkı adları, gerek şarkı sözleri bir numaralı yardımcınız. Özellikle konserlerde fırsatı kaçırmayın, yalnızca nakaratını bildiğiniz şarkıların diğer kısımlarını yuvarlaya yuvarlaya söyleyin. Örnek mi? "Ven hi si, its nat mi, femili, in yor her in yor ; detay torne. İy ya hey, iy ya hey, zoooooombi, zooombi, zooombi!"

2. İngilizce bir dövme yaptırın.

Düşünsenize, İngilizce bilmeseniz İngilizce dövme yaptırır mıydınız? Elbette hayır. Böyle bir dövme sayesinde ortamlarda en az on puan kazanırsınız.

3. Konuşurken ya da yazışırken araya İngilizce kelimeler sıkıştırmak sizi olduğunuzdan daha bilgili gösterir.

“Go” deyin, “meeting set” edin, çeşitli “concern”lere sahip olun. Konuşurken ya da yazışırken araya İngilizce kelimeler sıkıştırmak sizi olduğunuzdan da bilgili gösterir. Kafalar karışır, brainstorm'lar havada uçuşur!

4. Mümkünse İngilizce mönü, afiş, branda, pankart, tabela vb. hazırlamayın.

Ne kendiniz ne bir tanıdığınız için bu tür atraksiyonlara girmeyin. Ne olur ne olmaz, sonra fotoğraf çekip internete koyuyorlar.

5. Uzayın. Çok net.

İngilizce "geliyorum" der. İş toplantısıdır, yanınızda anadili İngilizce olan birisi vardır; hisseder hissetmez uzaklaşın.

6. Öpün ve kaçın!

Evet evet. Baktınız karşınızdaki kişi İngilizce bir şeyler söylemeye yelteniyor, onu küçük sürprizlerle şımartın. Bırakın konuşmayı, hareket etmeyi bile unutabilir.

7. Ya da hepsini bir kenara bırakın, Redhouse Sözlük indirin!

Hiç değer mi kendinizi yıprattığınıza, bahanelerin arkasına saklanmaya? İndirin Redhouse Sözlük'ü telefonunuza, ihtiyacınız olan anlarda on binlerce kelimeye ulaşın. İngilizceden Türkçeye, Türkçeden İngilizceye kelimeler arasında dans edin!

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ece-esil

6 :)

mustafattila

Madde 3 Hakkında ; "Ülkesini, yüksek istiklalini korumasını bilen Türk Milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır." Atatürk.

Görüş Bildir