İngiliz Pop Müziğine Yeni Bir Soluk Getiren Grup: London Grammar

0PAYLAŞIM

Son dönemde birçok dizide sıkça şarkılarını duyduğumuz ve o an müziğiyle kendimizden geçtiğimiz gruplardan biri London Grammar! Üç kişilik bu İngiliz grubu müzikteki başarısıyla günden güne yükselmeye devam ediyor.

İşte, İngiliz Pop müziğine yeni bir soluk getiren grup: London Grammar!

Hannah Reid, Dan Rothman ve Dominic 'Dot' Major oluşan İngiliz indie pop grubu London Grammar, 2009 yılında Nottingham'da kuruldu.

Üniversite arkadaşı olan Hannah ve Dan'in müziğe olan ilgileri ve yetenekleri zamanla bir grup fikrinde buluşuyor ve bu ekibe Dominic Major da katılıyor.

Üçlü grubun adına London Grammar olarak karar vermelerini şöyle tanımlıyor...

"Londra, sadece oralı olduğumuz yer değil aynı zamanda o kadar uluslararası ve çok kültürlü ki bize, bir bakıma, oldukça evrensel bir isimmiş gibi hissettirdi. O yüzden London Grammar da karar kıldık."

Grubun ilk albümü If You Wait 2013 yılında yayınlandı. Albüm yer alan Hey Now, Wasting My Young Years ve Metal & Dust gibi parçalar büyük ilgi gördü.

Ve başta Wasting My Young Years olmak üzere albümdeki birçok parça bir anca Birleşik Krallık'taki birçok müzik listesinde yerini aldı.

Rooting for You, Oh Woman Oh Man ve Truth Is a Beautiful Thing gibi parçalarla öne çıkan London Grammar'ın ikinci albümü Truth Is a Beautiful Thing ise 2017 yılında yayınlandı.

London Grammar, başta UK Music Video Awards olmak üzere Brit Awards, Q Awards gibi Birleşik Krallık'ın birçok prestijli ödülüne aday gösterildi ve kimi ödüllerin de sahibi oldu.

London Grammar'ın bir başka önemli özelliği ise halihazırda meşhur bir şarkıyı yeniden yorumlamaktaki başarısı. Chris Isaak'in Wicked Game'i onlarla bambaşka bir boyuta ulaştı.

Grubun üçüncü albümü olan Californian Soul'un ise 9 Nisan 2021 yılında müzikseverlerle buluşması bekleniyor.

London Grammar'ın mutlaka dinlemeniz gereken şahane şarkılarından bazıları...

London Grammar - Wasting My Young Years

London Grammar - Nightcall

London Grammar - Hey Now

London Grammar - Non Believer

London Grammar - Lose Your Head

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
momires

Grubtaki erkeklerin saç tarzlarını anlamadım :d

Görüş Bildir