Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İndie Folk Müzik Dinleyenler Buraya: Wave Of Good Noise!

En Güzel, En Kaliteli İndie Şarkılar Bu Kanalda!

Merhabalar. Onedio`daki ilk içeriğime en sevdiğim ve en çok dinlediğim müzik türü ile başlamak istedim. Benim için İndie Müzik insanı bambaşka bir dünyaya götüren, büyüleyen, ütopik yolculuklara çıkaran gökyüzünde giden bir tren demek! :) İndie Folk müzikte bu şarkılar benim ilk 10`um. Türkçe çevirilerine hiç bakmadım fakat müziğin evrensel gücü işte tam da burada olsa gerek bana hissettirdiği duyguları, hayalleri ve düşünceleri sizlerle paylaşıyorum... :)

Not: Kulaklıkları takalım mümkünse ve videodaki görsellere bakarak dinleyelim :) Şarkı için yaptığım açıklamaları da okumayı unutmayalım, keyifli dinlemeler :)

Kanala göz atmak isteyenler için : Wave Of Good Noise

1. Brolly - They Run, They Hide

Küçük Prens`in gezegeniymiş gibi bir şarkı... Yıldızlar, gökyüzü, galaksiler ve tüm gezegenler... Hüzün sonrası gelen umut ve bu umudun ortaya çıkardığı mutluluk... 02:56`dan itibaren uzay boşluğunda yüzüyormuş hissi.

2. Nate Eiesland - Drifting

Hayatı sorgulamalar, varoluşsal sorunsallar Kafkaesk bunalımlar, kanıksamak, seküler farkındalıklar... Bütün felsefik ve entelektüel kavramlar bu müzikte... İsyan ediyor gibi bir şeylere.

3. Dyrisk - Sticks and Stones

Bohem bir çiftin düğününde aykırı insanlar arasında hep birlikte eğleniyoruz, dans ediyoruz evet.

4. Edwin Raphael - Harbours

Gölün ortasında bir kayıktayız, rüzgardan saçlarımız darmadağın... Çakralarımızı açmaya çalışıp meditasyon yapıyoruz... Dertlerimizi bir taş olarak düşünüyoruz, göle atıyoruz ve akıp giden suyla birlikte gidişini seyrediyoruz.

5. Giants & Pilgrims - Shimmer No Waves

Birileri sanki bütün acılarımızın, kederlerimizin bittiğini ve artık cennete gidebileceğimizi söylüyor bize bu şarkıda. Aydınlık günler ve hiç kirlenmemiş bir gökyüzü bizi bekliyor.

6. Haux - Homegrown

Gizemli bir şeyler var.. Birilerinden kaçış ya da yeni bir şeyler arayış. Benim için "advanced" (ileri) düzeyde bir şarkı.

7. Hollow Coves - Home

Sabahın 6`sında uyanmışız. Güneş yeni yeni doğuyor, horozlar ötüyor. Yemyeşil uçsuz bucaksız İsviçre alplerinin eteğinde bir evimiz var. Heidi gibi çimlerde yuvarlanıp kuzularla, koyunlarla, köpeklerle koşturuyoruz. Mutluyuz, huzurluyuz.

8. Zach Winters - Monarch

Kışı hatırlatıyor bana bu şarkı. Elimizde kahve fincanı, kolları uzun bir kazağımız, şöminedeki odunların çıtır çıtır yanan sesiyle dışarıda yağan karı penceremizden seyrediyoruz.

9. Sutherland - Origins

Tam bir festival şarkısı havasında. Böyle kopalım, coşalım, yorulana kadar eğlenelim, bağıra bağıra sesimiz kısılana kadar şarkıyı söyleyelim...

10. Simen Mitlid - Thoughts

En sevdiğimi sona sakladım. Sonbahar havası. Yağmur yüklü bulutlar rüzgarla oradan oraya hızla ilerlerken birden ince ince yağmaya başlıyor.. Hafiften üşüyorsun ama ıslanmak da istiyorsun. Toprağın, yağmurun, ıslak çimlerin kokusunu içine çekiyorsun. İyi olanla kötü olan tüm duygularını bir arada yaşıyorsun, hissediyorsun, düşünüyorsun.

11. BONUS! Patrick James - All About to Change

İngilizlerin folklorik dansları gözümün önüne geliyor bu şarkıda. Titanik`deki dans sahnesini hatırlıyor musunuz? Öyle güzel, eğlenceli bir şey işte...

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
balikkadini

Bayıldım özellikle Simen Mitlid - Thoughts ..Teşekkürler bu güzel müzik ziyafeti için :)

ecuecu

Çok ilham verici,uzak diyarlara götürcü bir galeri olmuş,eline sağlık.

Görüş Bildir