İmralı Teması Sonrasında Ahmet Türk'ten İlk Açıklama

 > -

Ahmet Türk konuştu

Ahmet Türk konuştu

DTK Eş Genel Başkanı Ahmet Türk dün İmralı adasına giderek Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin ardından ilk yorumu Diyarbakır’da yaptı.

Dün BDP batman Milletvekili Ayla Akat Ata ile birlikte İmralı adasına giderek Abdullah Öcalan ile görüşen DTK Eş Genel Başkanı Ahmet Türk Diyarbakır’da açıklama yaptı. Ahmet Türk görüşme ile ilgili bir açıklama yapmayı düşünmediğini belirterek şöyle konuştu:

“Şu aşamada bir açıklama yapmayı düşünmüyorum, ama bildiğiniz gibi yıllardan beri kanayan bir yara var. Hepimizin sorumluluğu bu kanayan yarayı durdurmak, bu yarayı tedavi etmek, bu konuda çaba göstermektir. Herkesten böyle bir duruşu bekliyoruz, şu aşamada söyleyeceklerim bu kadardır”

BDP, GÖRÜŞMEYLE İLGİLİ PAZARTESİ AÇIKLAMA YAPACAK

BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP grubunun, İmralı'da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la yapılan görüşme hakkında Pazartesi günü Ankara'da bir açıklama yapacağını duyurdu.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'la İmralı'da yaptığı görüşme hakkında BDP grubunun 7 Ocak Pazartesi günü Ankara'da bir açıklama yapacağını ifade etti.

(ajanslar)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAnkaraBarış ve Demokrasi PartisiDiyarbakırİmralıMardinTerör
Görüş Bildir