Atalay'dan İmralı ve Cilvegözü Açıklaması

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İmralı sürecini anlattı

Başbakan Yardımcısı Atalay, yaşanan süreçte hassas olduklarını vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İmralı sürecinde yaşanan gelişmelerle ilgili basın mensupların bilgilendirdi.

Beşir Atalay, “Bu süreç sağlıklı yürüyor. İyi çalışılıyor titiz yürütülüyor. Önceden açıklama yapmıyoruz biliyorsunuz. Dikkat ederseniz açıklama yapmıyoruz. Önceden açıklama yaparak süreci zedelemeye meydan verilmeyecek. Şeffaf yürüyor. Ama şunu ifade edeyim. Hassasiyetle üzerinde çalıştığımız bir konu kararlılığımız tam. O konuda kararlıyız. Çözüme doğru elimizden geleni yapacağız. Bu sorunu çözerse AK Parti çözer bu kararlılığı sürdürüyoruz. Her kesimden destek görüyoruz. Ziyaretler yapıyoruz. Ben Elazığ'da, Bingöl'deydim. Vatandaşın nabzını tutuyoruz. Vatandaşın desteği var. Basının desteği. İyi bir atmosfer yakalandı. Heba etmemek için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Suriye Tarafından Geldiği Kesin'

Türkiye'de Kamu Sektöründe Etiğin Güçlendirilmesi Projesi Tanıtım Konferansı'na katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki meydana gelen patlama alanının ara bölge olduğunu belirterek, bomba yüklü aracın Türkiye'den gelmediğini söyleyen Atalay, "Orası biraz yoğun bir ortam aynı zamanda Suriye'ye insani yardımlarında gönderildiği, yüklenip boşaltma alanı. O yoğunlukta Suriye plakalı bir araç geliyor, bir süre bekliyor, araçta 3 kişi var bir süre sonra bırakıp gidiyorlar, 20 dakika sonra araç patlatılıyor" dedi. 3'ü Türk olmak üzere 13 kişinin öldüğünü ifade eden Atalay, patlamadan ağır yaralananların bulunduğunu sözlerine ekledi. Olay sonrasında Bakanlar Kurulu toplantısından çıkan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın olay bölgesine gittiğini anımsatan Atalay, patlama anına ilişkin görüntülerin mevcut olduğunu belirterek, savcılığın ve emniyet birimlerinin çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Bölgede incelemelerde bulunan bakanlarla bir araya gelerek bilgi alacaklarını da ifade eden Atalay, olaya ilişkin erken beyanların yanıltıcı olabileceğini, olay aydınlatılmadan konuşmamak gerektiğini vurguladı.

'Saldırının Suriye tarafından geldiğinin kesin olduğunu' belirten Atalay, "Soru işaretleri var, bunların hepsinin araştırılması gerek, üzerinde çalışılıyor" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBakanlar KuruluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayBingölHayati YazıcıİmralıMuammer GülerSuriyeolay
Görüş Bildir