İmkb`Ye Stratejik Ortak Alabiliriz

-

İmkb`Ye Stratejik Ortak Alabiliriz

İmkb`Ye Stratejik Ortak Alabiliriz

İMKB Başkanı Turhan, borsaya stratejik ortak alınabileceğini açıkladı. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan, bölgesel bir borsa olma yolunda işbirliklerini artıracaklarını belirterek borsaya stratejik ortak alınabileceğini açıkladı.

Turhan, İMKB'nin halka arzının 2014 yılında başlayabileceğini, hali hazırda taliplerin olduğunu, borsanın çoğunluk hissesinin de özel sektöre bırakılabileceğini söyledi.

Turhan, ''2014'ten itibaren halka arza uygun döneme girmiş oluruz diye düşünüyorum. Çünkü önce tamamlamamız gereken bir takım hususlar var. Bunları ancak bir yıl içerisinde sonuçlandırabiliriz. Büyük ihtimalle 2014'ten itibaren halka arz için uygun bir döneme girmiş olabiliriz diye düşünüyorum'' dedi.

Turhan, halka arz süreci ile ilgili olarak, ''Tabii ki burada, zamanlama vermek çok kolay değil. Burada önemli olan şu; hem hükümetin vizyonu hem bizim yaklaşımımız Borsa İstanbul'un, bir anonim şirketi olarak çoğunluk hissesinin özel sektörde, yatırımcılarda olduğu, halka açık, sermaye tabanının olabildiğince geniş olduğu bir şirket olmasını öngörüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Turhan, çoğunluk hissenin kademeli olarak özel sektöre bırakılabileceğini belirtti. Turhan, ''Tabii ki sürecin başında, çoğunluk hissesi kamuya ait olacak. Ama bu süreç içerisinde hükümet çoğunluk, ya da kontrol hissesini tutma gibi bir yaklaşım içerisinde değil. Biz de zaten bunun daha uygun olduğunu düşünüyoruz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BorsaBorsa İstanbulİMKBİstanbul
Görüş Bildir