İMKB Artık Yok

 > -

Borsa İstanbul başlıyor

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Borsa İstanbul AŞ Esas Sözleşmesi'nin 3 Nisan 2013'de tescil edildiğini belirterek, tescille İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın (İMKB) ve İstanbul Altın Borsası'nın tüzel kişiliklerinin sona erdiğini bildirdi.

Babacan yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Sermaye Piyasası Kanunu'nun 30 Aralık 2012 tarih ve 28513 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, söz konusu kanun uyarınca, “Borsa İstanbul Anonim Şirketi” unvanıyla bir anonim şirket kurulduğunu kaydetti.

Kanunda, esas sözleşmenin ticaret siciline tescil edilmesiyle, Borsa İstanbul AŞ'nin, borsaların ve piyasa işleticilerinin kuruluşuna ve faaliyetine ilişkin izni almış sayılacağının ifade edildiğini bildiren Babacan, bu çerçevede, Borsa İstanbul AŞ Esas Sözleşmesi'nin 3 Nisan 2013'de tescil edildiğini belirtti.

Babacan, tescille İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın ve İstanbul Altın Borsası'nın tüzel kişiliklerinin sona erdiğini ifade ederek, söz konusu esas sözleşmeye göre Borsa İstanbul'un kuruluş sermayesinin 423 milyon 234 bin lira olduğuna işaret etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ali BabacanAltınBaşbakan YardımcısıBorsaBorsa İstanbulİMKBİstanbul
Görüş Bildir