İmamoğlu Tatil Eleştirileri İçin 'Benim Tarzım Bu, Toplum Alışacak' Dedi İddiası

 > 
87PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depremi sonrası kayak tatiline gittiği için eleştirilirken, CHP'li Barış Yarkadaş, İmamoğlu'nun yakın çevresi ile görüştüğünü belirtti. Yarkadaş, İmamoğlu'nun "Benim tarzım bu, toplum buna alışacak. Ben alışagelmiş siyasetçi değilim" dediğini aktardı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Elazığ'da meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrası ailesiyle birlikte Palandöken'e kayak tatiline gitmesi tartışma konusu oldu.

"Toplum buna alışacak"

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu 'Türkiye'nin Nabzı' programına katıldı. İmamoğlu'nun deprem sonrası tatile gitmesinin yanlış olduğunu belirten Yarkadaş, "Tatilin kendisini eleştirecek halimiz yok. Tabii ki herkes ailesiyle tatile gitmek ister. Ama bu tatilin zamanlaması yanlış olmuştur. Ben İmamoğlu'nun çalışma arkadaşına sordum. Bana, Ekrem beyin 'Benim tarzım bu. Toplum da buna alışacak ben alışılagelmiş bir siyasetçi değilim' dediğini ifade etti" diye konuştu.

"Talihsiz bir açıklama"

İmamoğlu'nun değerlendirmesini bir siyasetçi açısından "talihsizlik" olarak nitelendiren Yarkadaş, "Siyasetçilerin, 'Toplum buna alışacak' demesi 41 kişinin öldüğü depremden sonra kabul edilebilecek bir değerlendirme değil" ifadelerini kullandı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir