İmamoğlu 'Kendinizi mi Şikayet Ettiniz?' Sorusunu Gülerek Yanıtladı: 'Absürtlük Devam Ediyor'

 > 
5PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, türbede elleri arkadan bağlı yürüdüğü için hakkında ön inceleme başlatılmasına ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu, Kendinizi şikayet ettiniz mi, böyle iddialar var?" sorusuna gülerek yanıt verdi: "Absürtlük devam ediyor; yaratıcı, yaratıcı."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'nin geçtiğimiz günlerde satın aldığı ve restorasyon çalışması başlatılacak olan Fatih’teki Bulgur Palas da incelemelerde bulundu. İmamoğlu daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinde ellerinizi arkadan bağladığınız bir görüntü üzerine, bir ön soruşturma açıldı ve sizden de ifade istendi. Konuya ilişkin yorumlarınızı merak ediyoruz. Nasıl savundunuz kendinizi?” şeklindeki bir soruya, İmamoğlu şu yanıtı verdi:

"Savunmaya ihtiyaç duymadım açıkçası. Tabii ki yazılı bir savunma verdik. Arkadaşlarım detaylarını size paylaşırlar. Ama orada da duygularımı belli etmek zorunda da kaldım. Elbet hukuki birkaç cümle de vardır arkadaşlarımın eklediği; ama bu kadar absürt bir kavram, bu kadar kötü bir -soruşturma başlangıcı diyelim- sürecin ortaya konması, çok kötü bir ortam. Yani o kadar absürt ki, benim izlediğim ve incelediğim kadarıyla bu sabah, bu süreci başlatanın sahibi tam olarak. İş, bakanlıktan başsavcılığa, başsavcılıktan CİMER'e kadar gitti."

"İstanbul'da herkes böyle yürümeye başlasa ne olacak?"

“Siz mi şikayet ettiniz kendinizi? Böyle iddialar var" sorusu üzerine İmamoğlu, şunları ifade etti:

"Absürtlük devam ediyor; yaratıcı, yaratıcı. Zaten gazetecilerin de tartışma biçimi çok acı. Ne yapalım şimdi? Bu soruşturma sürecini başlatan akla, buraya imza atan, onay veren, imza atan akla şunu soruyorum: O zaman şöyle bir durum doğdu artık. Birini elleri arkasında gezerken gördüğünüzde, hakaret etti diye başvurabilirsiniz ve bu karşılık bulur. 

Benim dualarım yetmedi bu insanlara. ‘Allah akıl versin’ duasını yaklaşık iki buçuk senedir yapıyorum. Hala da devam ediyorum; ama yetmedi. İstanbul’da herkes çıksa, inadına böyle yürümeye başlasa ne olacak? Herkes hakkında suç duyurusunda mı bulanacağız? Ne kadar saçma! Kamu yöneticilerinin akıl tutulması, geçen söyledim bu tarz insanlar milli bir spor, ata sporu geliştirdiler. Onların tek derdi Ekrem İmamoğlu’yla mücadele… Onların ata sporu bu."

Hulki Cevizoğlu: "Kendileri şikayet etmiş olabilir"

Dün akşam CNN Türk yayınında İmamoğlu'na türbe ziyaretiyle ilgilli ön soruşturma başlatılmasını yorumlayan gazeteci Hulki Cevizoğlu, "Yok efendim türbeye gitti, saçını taradı, elini beline koydu, elini arkasında bağladı gibi gerekçelerle bir kişiye bırakın dava açılması ve mağdur edilmesi o kişiye inanılmaz puan kazandırır. Bunu yapacak kişi de kendileridir belki de kendi kendilerini şikayet ettiler" ifadelerini kullandı.

CNN Türk sunucusu Başak Şengül ise Cevizoğlu'nun sözleri üzerine, "Olabilir mi gerçekten. Bu siyaset hesapları içinde böyle hamleler olabilir mi?" derken Cevizoğlu ise "Olmaz mı?" diye yanıt verdi. 24 TV Ankara Haber Müdürü Meli Yiğitel ise "Burası çok önemli" diye ekledi.

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Ekrem İmamoğlu' Açıklaması: 'Soruşturma İçin İzin Bekliyoruz' - onedio.com
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Ekrem İmamoğlu' Açıklaması: 'Soruşturma İçin İzin Bekliyoruz' - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun İfadesi Ortaya Çıktı - onedio.com
Ekrem İmamoğlu'nun İfadesi Ortaya Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir