İllüminati Üyesi Olan ve Dünya Savaşlarını Doğru Bildiği İddia Edilen Mason: Albert Pike!

-

İlluminati, masonluk ve yeni dünya düzeni gibi konularda birçok şey yazıldı, çizildi. Fakat Albert Pike adlı mason üstadının 1871'de yazmış olduğu gizemli bir mektup, dünya savaşları hakkında çok ilginç bilgiler içeriyordu.

Albert Pike Kimdir?

1809 yılında Boston- Massachusetts'de doğdu. Babası Benjamin Pike annesi ise Sarah Pike idi. Kendinden sonra 6 kardeşi daha dünyaya gelecek ve Albert ailenin en büyük çocuğu olacaktı. 1825 yılına gelindiğinde Albert, Harvard Üniversitesinin giriş sınavlarını kazanmıştı. Buradaki eğitiminin ardından Gloucester,North Bedford, Fairhaven ve Newburyport'da bir süre öğretmenlik yaptı.

Masonluğa Girişi

Albert Pike 1850'li yıllarda Masonluk müessesesine katılmıştı. Müessese içerisinde büyük fayda ve yararlılıklar göstermiş olacak ki, bundan tam 9 sene sonra 1859 yılında Albert Pike'nin Mason Üstadı olduğunu görmekteyiz.

Ordudaki Yıllar

Amerikan Bağımsızlık Savaşı devirlerinde Albert Pike de orduya katıldı. Meksika-Amerika Savaşı sırasında orduda uzun süre görev yaptı ve 22 Kasım 1861 tarihinde generalliğe yükseldi.

Bir aralık Albert Pike'nin Ku Klux Klan üyesi olduğu da iddia edildi, fakat somut olarak kanıtlanamadı. Pike, 1891 yılında 81 yaşındayken özofagos darlığı denen rahatsızlık sebebiyle hayatını kaybetti. Bütün hayatı boyunca şairlik ve yazarlığa da merak salan Pike'nin birkaç eseri bulunmaktadır. Şiir kitaplarının yanı sıra Masonluk hakkında yazdığı Morals and Dogma adlı kitap, en ünlü eseridir.

Kadim Mektup

Albert Pike'nin Morals and Dogma adlı kitabıyla aynı yılda, 1871 yılında kendisi gibi bir başka Mason üstadı Giuseppe Mazzini'ye yazdığı iddia edilen mektup, 1950'li yıllarda William Guy Car adlı eski bir İngiliz istihbarat subayı tarafından British Museum'da bulunmuştur. William Guy Car bu mektubu Quoted in Satan: Prince of This World adlı eserinde yayınlamıştır.

Üç Dünya Savaşı Çıkacak!

Mektupta Albert Pike'nin yazdığı iddia edilen bilgiler gerçekten insanı hayrete düşürüyor. Buna göre Pike mektupta aynen şu satırları yazmıştı:

İlluminati'nin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. Bu sebeple Rusya'da Çar'ı(Çarlığı) zayıflatıp, ateizmi ve Komünizmi hakim kılmalıyız. Ajanlarımız vasıtasıyla Britanya İmparatorluğu ve Alman İmparatorluğu arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız. Ve I. Dünya Savaşı sonrası, Komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim

İkinci Dünya Savaşı

Ardından II. Dünya Savaşı'nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için; Faşistler ve Siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. İsimleri Nazi olacak olan Faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası Filistin'de İsrail devletini kurmalıyız. İkinci Dünya Savaşı sürecinde Uluslararası Komünizm mutlaka Hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı. Toplumlara ölçülü bir şekilde Son Çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.

Üçüncü Dünya Savaşı Kehaneti

Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkarmamız için; İslam Aleminin liderleri ve Siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız. Ve bu savaş, Müslüman Arap Dünyası ve İsrail Devleti'nin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli. Ve bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız. Nihilistlerin ve Ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın.

Konuyu Nasıl Yorumlamalı?

Albert Pike'nin 1871 yılında yazdığı söylenen mektup gerçekten I. ve II. Dünya Savaşlarını tasvir ve tavsif etmektedir. Fakat William Guy Car tarafından kütüphanede bulunarak kopya edildiği söylenen bu mektubun, orijinal nüshalarının bulunması şarttır. Orijinal belgeyi görmeden, William Guy Car'ın söylemiş olduğu iddiaları ciddiye alabilmemiz mümkün değildir.

Netice itibarıyla bu iddialar ilk bakışta muhteşem bir kehanet gibi gözümüze çarpsa da, esasında bu mektubun William Guy Car tarafından uydurulmuş olabilme ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz. Dolayısıyla böyle bir iddianın varlığını bilmeliyiz. Fakat bu ve benzeri tarihi meseleleri sorgusuz - sualsiz bir gerçek olarak kabul edemeyiz.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismail-akgun2

Sonuç 1.ve 2. dünya savaşları oldu mu oldu.3.dünya savaşının eli kulagında.o da olacak kimse şaşırmasın.Türkiyede millet patates,sogan ve mazot vede benzin konuşmaya devam etsin.hangi sanatcı kimin ile kavga etmiş izlemeye devam etsin.kim kimi vurmuş izlemeye devam etsin.Yugoslavyada savaşın çıktıgını millet diz izlerken ögrendi.ama iş işten gecmişti.Büyük savaşlar cıkmadan önce toplumlar ayrıştırılır ve birbirine düşürülür.suni gündemler oluşturulur.millet gerçeklerden habersiz yaşar.Düşman 100 yıl önceden plan yapar biz ancak birbirimizi yeriz başka bir şey yapmayız.Herkes bilsin ki 3.dünya savaşı cıkacak ve kan gövdeyi götürecek.3.dünya savaşının kıvılcımı arap baharı ile başladı ve suriyede bitmeyecek bütün asya,kuzey afrika anadolu,kafkaslar vede balkanlar veya bütün İslam alemi hedefte.Siyonistlerin en büyük amacı dünya nüfusunu 500 milyonun altına indirmektir.

serdar-murat-bal

AlberT Pike bilmemiş Onun dediklerini yapmışlar ve yapmaya çalışıyorlar masonlar

yavuz-simsek2

Albert Pike illuminati üyesi miydi? Hayır. Pike, Amerika'ya gelen yoksul İrlandalı göçmenlerden nefret eden ırkçı, köleci bir Confederate subayıydı. Illuminati anathemaya dönüşmüş olan Masonluk türünde önde gelen bir düşünürdü. Pike'in Masonluk versiyonu, Amaçları ve gündemleriyle uyumlu olduğu için Eski Dünya Düzeni tarafından tahsis edilmiştir. Pike'nin illuminati'ye bağlandığı varsayımı absürddür. Adam Weishaupt'un savaştığı herkesi temsil ediyordu. Irkçılığı ve köleliği savunup toplumu zulümle devirmek isteyen birini neden destekliyor olunsun? Bu düşünülemez ve İllluminatiye atılan bütün komplo teorileri bir saçmalıktan ibarettir.

pehlevi

Korkuyla yorumlara baktım acaba Onedio'da da böyle her bokun Yahudi - Siyonist - Alimemati vb. şeylere bağlandığı teorilere inanan insanlar var mı diye.. İyi ki yokmuş

Gizli Kullanıcı

Osmanli imparatorlugu dememisin hic pike o değişik

Görüş Bildir