İlişkiye Başlarken Dikkat

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İlişkiye Başlarken Dikkat

İlişkiye Başlarken Dikkat

Seks dürtüsü, romantik aşk hissi ve bağlılık “Why him? Why Her? How to Find and Keep Lasting Love” kitabının yazarı Helen Fisher’e göre biriyle birlikte olabilmek için beyinde bu üç farklı sistem yer alıyor. Bunlardan herhangi birisi olduğunda da ilişkiye başlayabiliyorsunuz. Fakat bu ilk izlenim ya da iki kişinin arasında oluşan “kimya” üzerinden yola çıkılarak başlanılan ilişkiler çoğunlukla yanıltıcı olabiliyor, örneğin her akşam yeni bir yere gitmek size ilk etapda heyecanlı gelebilir ama ilerleyen zamanlarda sadece evde oturup başbaşa geçirilen sade bir akşamın özlemini çekebilir ve birlikte olduğunuz kişi’ye karşı tutumlarınızı değiştirebilirsiniz.

İlişkilerin birden başlamasından ziyade yavaş yavaş geliştiğini ve güçlendiğini savunanlar da var. Genelde kalbiniz hızlı hızlı atmadığında o ilişkinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız size üzülerek aşkla adrenalini karıştırdığınızı söylemek istiyoruz. Mesela kadınlar genelde sürekli kötü erkeklerden hoşlandıklarını kendilerine iyi davranan erkeklerden sıkıldıklarını dile getirir. İşte burada devreye aşk değil adrenalin giriyor. Kötü erkekler birlikteyken devamlı adrenalin pompalanır ama eğer “iyi” bir erkek ile birlikteyseniz hayatınızda hiç drama yaşamazsınız.

Biz gene de içinizden gelen sese güvenmenizi öneriyoruz. Geçmişteki ilişkilerinizi tartıp neyin size en uygun olup olmadığını tartıp ona göre hareket etmenizi öneriyoruz. Aradığınız özelliklere sahip bir erkek karşınıza çıkarsa ona şans verin, bir süre sonra baktınız olmuyor bir şey hissetmiyorsunuz ilişkinizi uygun bir biçimde sonlandırın, ısrarcı olmaya gerek yok. İçgüdülerinize güvenebilirsiniz. Böylelikle hem kendi zamanızı hem de karşınızdakinin zamanını boşuna harcamamış olursunuz.

Yazının etiketlerine tıklayarak, benzer içeriklere ulaşabilirsiniz aşk - ilişkiler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AşkCinsellikaşkkadınlar
Görüş Bildir