Görüş Bildir

İlişkinin Başında Görmezden Geldiğimiz ve Sonrasında Acı Bir Şekilde Pişman Olduğumuz Gerçekler

Anasayfa > Cafe

Aşkın gözü gerçekten de kör mü?

1. “Bir önceki ilişkimi henüz atlatamadım.”

1. “Bir önceki ilişkimi henüz atlatamadım.”

Bu bir gerçektir, böyle bir durumda kabul etmeli ve hoşça kal demelisiniz. Bu ikiniz için de daha iyi olacaktır. Eski sevgilisini unutamayan ve sizi sürekli onunla kıyaslayan biriyle flört etmek istemezsiniz. Tekrar bir araya gelirlerse muhtemelen mutlu olmayacaksınız. Bunun ötesinde insanlara, önceki ilişkilerinden hemen sonra veya eski ilişkilerini tamamen atlatana kadar yeni bir ilişki kurmamaları tavsiye edilir, bu yüzden eğer böyle bir durumdaysanız sevgilinizden ayrılmak ve ona duygularını anlaması için biraz zaman vermek daha iyi olacaktır.

2. Tüm eski sevgilileri hakkında şikayet ederler.

2. Tüm eski sevgilileri hakkında şikayet ederler.

Elbette insanlar bazen zararlı ilişkilere girerler, ancak bu şikayet etme durumu sürekli meydana geliyorsa, belki de problemin flörtünüzle bir ilgisi olabilir. Bu durumda siz muhtemelen listelerindeki başka bir “çılgın eski sevgili” olmaya başlayacaksınız ve sizi sürekli strese sokacaklar. Hayatınızda böyle bir şeye ihtiyacınız var mı?

3. “Evliliğin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.”

3. “Evliliğin mantıklı olduğunu düşünmüyorum.”

Birisi böyle bir cümle kurduğunda, kesinlikle bunu düşünüyordur ve evlenmeyeceklerini ima ediyorlardır, sizinle bile. Yetişkin olduğumuzu da göz önünde bulundurduğumuzda, bu düşünceyi değiştirmek imkansız denecek kadar zor olabilir. Evlilik ile ilgili aynı şeyler düşünüyorsanız bu durum sorun değildir. Ancak bu konuda da benzer görüşlere sahip olmak çok önemlidir, bu yüzden gerçekten evlenmek istiyorsanız zamanınızı boşa harcamayın.

4. "Sinirli olduğumda çığlık atıp bir şeyleri kırarım. Buna engel olamıyorum."

4. "Sinirli olduğumda çığlık atıp bir şeyleri kırarım. Buna engel olamıyorum."

Asla göz ardı edilmemesi gereken bir ifadedir. Bu, eşinizin duygusal açıdan dengesiz olduğu anlamına gelir. Bunun olacağını düşünmeseniz bile, olayların duygusal ve fiziksel istismar dozuna ulaşabilme durumu için size yapılan sözlü bir uyarıdır. Kendinize bir iyilik yapın ve böyle bir şey duyduğunuzda veya fark ettiğinizde hemen tabanları yağlayın.

5. Bir ilişkiyi asla sürdüremediklerini itiraf ederler.

5. Bir ilişkiyi asla sürdüremediklerini itiraf ederler.

Aynısının sizin başına gelmeyeceğini düşünerek bu ifadeyi görmezden gelmemelisiniz. Partnerinizden ayrılmak zorunda olduğunuz düşüncesini fazla abartmamalısınız. Bu ifadeyi dile getiren birisi, gerçekten bunu demek istiyordur. Ek olarak, sizi uyardığını bile söyleyebilir. Yani ciddi olabilecek bir şey arıyorsanız, yanlış kişiyle birliktesiniz.

6. Geç kalma konusunda hatalı olduklarını düşünmezler.

6. Geç kalma konusunda hatalı olduklarını düşünmezler.

Biri geç kaldığında, ne kadar geç kaldığı önemli olmaksızın bunun için özür diler. Partneriniz geç kalma konusunda yanlış bir şey görmüyorsa, bu kötü bir işarettir. Bu, zamanınıza saygı duymadıkları anlamına gelir. Aynı zamanda bu kişilerin bencil olmaları ve diğer insanlarla ilgili her şeyi değersiz görme eğiliminde olma ihtimalleri yüksektir. Dikkat edin, size ve zamanınıza değer verecek birini bulun.

7. İlişkilerin her zaman ana odakları olmadığını kabul ederler.

7. İlişkilerin her zaman ana odakları olmadığını kabul ederler.

Bazı insanlar için kariyer en büyük öncelik olabilir ve bunda yanlış bir şey yok. Ancak, flörtünüz herhangi bir bağlam olmadan sebepsiz yere böyle bir şey söylüyorsa, bu onun işleri ağırdan almak istediğini gösterir. Bu; flörtünüzün ilişkinize çok fazla çaba sarf etmeyeceğini belirten bir ifadedir, bu yüzden onu olduğu gibi kabul edin ve bu ilişkiyi ne kadar istediğinize karar verin.

8. “Bir kadın/bir erkek … olmalı.” gibi geleneksel ifadelere dikkat!

8. “Bir kadın/bir erkek … olmalı.” gibi geleneksel ifadelere dikkat!

Flörtünüz beklentilerinden bahsediyorsa, bu ilişkiyi sürdürmek için onları takip etmenizi bekledikleri anlamına gelir. Benzer değerler taşımıyorsanız ancak yine de bu ilişkiye girmeye karar verirseniz, çok fazla strese ve gerginliğe hazır olun. Bu şartlar altında bu ilişkiyi başlamadan önce bitirmeniz daha iyi olur.

9. “Benim gibi birine ihtiyacın yok.”

9. “Benim gibi birine ihtiyacın yok.”

Kendinden emin olmayan insanlar her zaman kurban rolünü oynarlar ve bu oyuna girerseniz tüm ilişkiniz, sizin flörtünüzü sürekli olarak mükemmel olduğuna ikna ettiğiniz ve sonsuz kıskançlıkla başa çıkmaya değer oldukları bir ilişkiye dönüşür. Kendinden emin olan biri ile flört etmeniz durumunda ise, “Bana aşık olma” gibi söylemlerde bulunurlar ve muhtemelen bir oyuncu ile beraber olma yolundasınızdır. Bu tiplemelerden hangisinin daha kötü olduğundan emin değiliz. Durum ne olursa olsun, ikinizin de işkenceye maruz kalmaması için gitmeniz en iyi seçenektir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
9
3
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Jesus Cry

Kendi gözlemlerime dayanarak bu olayı şuna bağlıyorum. İnsanlar kadın erkek farketmeden rol yapma gereği duyuyor, kendilerini olmadığı biri gibi lanse ediyor... Devamını Gör