Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İki Akıllı Telefonla Karşılıklı Oynanabilen Oyun: Dual!

Anasayfa > Gündem

Arkadaşlarınızla yan yanayken oynayabileceğiniz mobil oyun bulmak, samanlıkta iğne aramaya benziyor. Mobil oyunların genelde sıra tabanlı olması ve iki kişilik oyun seçeneği sunmaması can sıkıcı olabiliyor. Dual! adı verilen gerçek zamanlı aksiyon oyunu ise iki cihazın birbirine bağlanarak direkt olarak eğlencenin içine girmesine imkan sağlıyor.

iOS ve Android platformunda yer alan oyunda iki cihaz Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla birbirine bağlanıyor. Sonrasında ise oyun başlıyor ve her iki tarafın yönettiği karakterler birbirlerini vurrmaya çalışıyor. Karakterin biri belirli bir sayıda vurulduktan sonra oyun sona eriyor. Sağa, sola, öne ve arkaya gitmek için telefonu eğmek gerekiyor. Ekrana sürekli olarak dokunulduğunda seri halde ateş ediliyor, basılı tutulduğunda ise tek ama güçlü bir atış yapılıyor. Yapılan atışlar oyuncunun ekranından çıktığı zaman diğer oyuncunun ekranının aynı bölümünden giriş yapıyor. Ekran boyutları arasındaki sorunu da halleden oyun eğer büyük ekranlı cihaz ile daha küçük ekrana sahip bir telefon arasında gerçekleşiyorsa, büyük ekranlı olan cihazda daha küçük bir oyun ekranı açılıyor. Bu sayede oyunda herhangi bir haksızlığın da önüne geçilmiş oluyor.

Karşı karşıya oynanabilen oyun “Defend” adı verilen savunma modunda yan yana da oynanabiliyor. Ancak bu modu ve diğer bütün uzay gemilerini açabilmek için oyun içerisinde 4,29 TL ödeme yapmak gerekiyor.

iOS versiyonu için buraya, Android versiyonu için ise buraya tıklayın.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
25
10
9
9
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?