İhraç Edilen 12 Eylül Savcısı Kayasu'ya Ödül

-

İhraç Edilen 12 Eylül Savcısı Kayasu'ya Ödül

İhraç Edilen 12 Eylül Savcısı Kayasu'ya Ödül

Eski Cumhuriyet Savcısı Kayasu'ya yılın hukukçusu ödülü verildi.Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Konya Şubesi tarafından, 2003 yılında 12 Eylül darbesini yapanlar hakkında iddianame hazırladıktan sonra meslekten ihraç edilen eski Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu'ya ''yılın hukukçusu'' ödülü verildi.

HUDER Konya Şube Başkanı Özgür Solak, derneğin Konya Ticaret Odası'nda düzenlenen 10. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, özellikle son dönemlerde yaşanan gelişmelerin hemen her alanda olduğu gibi demokratikleşme ve hukuk alanında da değişimi zorunlu hale getirdiğini belirtti.

Değişimin, varlıklarını statükoya borçlu olan kesimleri rahatsız ettiğini ifade eden Solak, şunları kaydetti:

''Milletin iradesi, değişim karşısında duranları alaşağı etmiş ve tarihi 12 Eylül 2010 referandumuyla statükoya ve çetelere derin bir darbe vurmuştur. HSYK'da kapalı devre seçim yöntemleriyle oluşan ve yargıda bir kast sistemine dönüşen yapı tasfiye olmuş, ülke çapında tüm hakim ve savcıların katılımlarıyla gerçekleşen seçimlerle HSYK demokratik bir yapıya kavuşarak, meşruiyet kazanmıştır.''

12 Eylül davası ve 28 Şubat soruşturmasına değinen Solak, ''12 Eylül'ün aktörleri Evren ve Şahinkaya yargılanıyor. 28 Şubat post modern darbesi hakkında soruşturmalar dalga dalga büyüyor. Yeni darbelerin peşinde koşan cuntacılar yargı önünde hesap veriyor'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Darbe
Görüş Bildir