İHH Başkanına ‘El Kaide’ Soruşturması!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İHH Başkanı Bülent Yıldırım hakkında El Kaide’ye para aktarmaktan soruşturma başlatıldı...

İHH Başkanına ‘El Kaide’ Soruşturması!

İHH Başkanına ‘El Kaide’ Soruşturması!

İHH Başkanı Bülent Yıldırım hakkında El Kaide’ye para aktarmaktan soruşturma başlatıldı...

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım hakkında; “başkanı olduğu dernek üzerinden El Kaide’ye para aktardığı” iddiasıyla gizli bir soruşturma yürüttüğü ortaya çıktı.

GAZZE’ye yardımgötüren Mavi Marmara gemisine yapılan baskının ardından İsrailli komutanlara dava açan İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın, gemiye öncülük eden İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani YardımVakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırımhakkında da gizli bir soruşturma yürüttüğü öğrenildi. Soruşturmada, Yıldırım’ın, “El Kaide örgütüne finansal kaynak aktardığı” iddiası üzerinde duruluyor.

SORUŞTURMAYA İKİ EKİP

HABERTÜRK’ün ulaştığı bilgilere göre, soruşturma büyük bir gizlilik içerisinde yürütülüyor, hatta hazırlık nuraması bile verilmedi. Soruşturmanın İstanbul Emniyeti’nden özel bir ekip ve İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından sürdürüldüğü öğrenildi.

BAĞLANTILAR ARAŞTIRILIYOR

Yıldırım’la ilgili soruşturmada “dernek aracılığıyla El Kaide örgütü adına faaliyet yürüttüğü” iddiaları araştırılıyor. Bu kapsamda Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki etkinliği ve bağlantıları da soruşturma kapsamında inceleniyor. Soruşturmanın, İsrail’in MaviMarmara gemisine düzenlediği operasyondan sonra inceleme olarak başladığı, daha sonra da kapsamlı soruşturmaya dönüştüğü belirtildi.

BİR SORUŞTURMA DA DİYARBAKIR’DA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gazzeİsrailİstanbul
Görüş Bildir