İfade Verirken Ağladı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İfade Verirken Ağladı

İfade Verirken Ağladı

Almanya'daki NSU davasında tutuksuz yargılanan sanık Carsten S., ifade verirken ağladı.

Almanya’da 2000-2007 arasında 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) hücresinin Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde devam eden davasında tutuksuz yargılanan sanık Carsten S., ifade verirken ağladı.

Davanın sekizinci gününde ifadesi alınmasına devam edilen Carsten S., hakim karşısına çıktığında, başka seçeneği olmadığını ve her şeyi anlatacağını ifade etti. NSUüyeleri Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos ile bir kafedeki buluşmasını anlatırken ağlamaya başlayan Carsten S., "Bana bir buluşmada Nürnberg’deki bir dükkana el feneri yerleştirdiklerini söylediler. Bununla ne söylediklerini anlamadım’’ dedi.

Bu sırada davanın baş sanığı Beate Zschaepe’nin de buluşmaya katıldığını anlatan Carsten S., Zschaepe’nın konuyu duymaması için Mundlos ve Bönhardt’ın konuşmayı bitirmek istediklerini ifade etti.

Carsten S., el fenerinin içine patlayıcı madde yerleştirebileceklerinin daha sonra aklına geldiğini kaydetti. Sanığın bu açıklaması, Zschaepe’nin cinayetlerin işlendiğini bildiği yönündeki suçlamadan aklanabileceği yorumuna neden oldu.

NSU üyelerine silah teslim ettiğini geçen hafta yaptığı açıklamada kabul eden Carsten S., tutuklu olarak yargılanan Ralf Wolleben’i suçladı. Wohlleben ile telefonla görüştüğünü ve kendisine ‘’Wohlleben gülerek 'Birisini vurdular'" dediğini aktaran Carsten S., "Umarım o silahla değil diye düşündüm" şeklinde konuştu.

Carsten S.’nin Wohlleben’in acımasız olduğunu ve bir kavgada karşısındakinin yüzünün üstüne ayaklarıyla atladığını belirtti. Mundlos ve Böhnhardt’ın bir makinalı tüfek sahibi olduğunu kendisine anlattıklarını hatırladığını ifade eden Carsten S., bir kere de terör üçlüsünün kendisine para verdiğini ve bu paranın banka soygunlarından geldiğini anladığını kaydetti.

Çocukluğundan itibaren Nasyonalsosyalizme yakınlık duyduğunu ve bunun kendisini büyülediğini anlatan Carsten S., kendisinin de bıçak ve gaz tabancası gibi bazı silahlara sahip olduğunu belirterek, bunları NSU ortaya çıktıktan sonra 2011'de Ren Nehri’ne attığını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaTerör
Görüş Bildir