Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İfade Veren Deniz Çakır'dan Adliye Çıkışı Açıklama: 'Suçlamalar Benim Bugüne Kadarki Duruşuma Ters'

 > -
Abone ol

Oyuncu Deniz Çakır, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gitti. Çakır, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, "Bahsi geçen hiçbir şeyi yapmadım. Suçlamalar benim bugüne kadarki duruşuma ters" dedi.

"Yapılan suçlamaları kesinlikle reddettim"

Deniz Çakır adliye çıkışı yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:

"Yapılan suçlamaları kesinlikle reddettim. Ben bugüne kadar hiç kimseyi kadın, erkek, başörtülü, başörtüsüz, hayat tarzı, cinsiyeti, dini, inancı, rengi, için ayırmadım. Tam tersine birleştirmek için sosyal projelerde bulundum. Benim her zaman bu güne kadar duruşum ve yaptığım şeyler bellidir. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için bir sürü mücadele verdim. Bahsi geçen hiçbir şeyi de yapmadım. Zaten ifademi de verdim. Suçlamalar benim bu güne kadar ki duruşuma ters. Bir sanatçı bir kadını başörtülü, başörtüsüz diye ayırmaz. Benim hayatımda türbanlı, başörtülü, farklı dinden, renkten, ailemden, arkadaşlarımdan, hayranlarımdan bir sürü insan var. Bu güne kadar hepsini sarıp, sarmaladım. Hepsi beni çok severler. Şu anda da yanımdalar."

Çakır, görüntülerin savcılığa sunulduğunu söyledi. 🎥

Çakır'ın avukatı "Suudi Arabistan'a gidin" dedi mi?" sorusuna "Böyle bir şey yok" cevabını verdi.

Çakır'ın avukatı Bahri Bayram Belen ise müvekkili hakkında "Hakaret, özel hayatın gizliliğine müdahale ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik" gibi ciddi suçlamalar olduğunu belirtti.

Avukat Belen, olumsuz bir karar çıkabileceğini sanmadığını söyleyerek, adli bir süreç olduğu için olayın ayrıntısını anlatamayacağını söyledi. 

Tanıklar olduğunu ifade eden avukat Belen bir gazetecinin, "Suudi Arabistan'a gidin" dedi mi?" sorusuna ise "Böyle bir şey yok, tabii ifadesinde böyle bir şey demediğini söyledi" cevabını verdi. "Suç duyurusunda bulundunuz mu?" sorusuna ise, "Suç duyurusunda bulunmak çok kolay bir şey. Ama bu nedenle suç duyurusunda bulunmak aslında Deniz Hanım'ın düşüncelerine ters, toplumda gerginliği artırıcı bir şey. Buna ihtiyaç duymadık" diye cevap verdi.

Deniz Çakır'ın İstanbul'da bir AVM kafesinde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilmiş ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Sabah gazetesine konuşan bir grup kadın “Burası Arabistan mı?” sözleriyle oyuncu Deniz Çakır'ın tacizine maruz kaldıklarını iddia etmişti.

Deniz Çakır'ın Bir Mekanda Başörtülü Kadınları Sözlü Taciz Ettiği İddiası Ortalığı Karıştırdı, Taraflar Konuştu: "Burası Arabistan mı?" - onedio.com
Deniz Çakır'ın Bir Mekanda Başörtülü Kadınları Sözlü Taciz Ettiği İddiası Ortalığı Karıştırdı, Taraflar Konuştu: "Burası Arabistan mı?" - onedio.com

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatmıştı.

Bir Grup Kadına Hakaret Ettiği İddia Edilmişti: Deniz Çakır Hakkında Soruşturma Başlatıldı - onedio.com
Bir Grup Kadına Hakaret Ettiği İddia Edilmişti: Deniz Çakır Hakkında Soruşturma Başlatıldı - onedio.com

Çakır ise iddiaları reddetmiş, yaptığı açıklamada "Söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır" demişti.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Zorunlu Açıklama Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm. Şimdi okuyacaklarınız da bir savunma değil, bilgilendirmedir. Belli ki bunu yapmadığım zaman bazı kişiler iftira ve karamalarına devam edeceklerdir. 30 Aralık 2018 günü, öğleden sonra iki kadın arkadaşımla doğum günümü kutlamak üzere gittiğim mekanda yaşananlar ile ilgili kamuoyuna yansıtılanlar gerçeği yansıtmamaktadır. Arkadaşlarımla gittiğimiz mekanda önce yan masamıza oturan kişiler hal ve hareketleriyle bizden rahatsızlık duyduklarını belli ettiler. Hatta bakışları ve vücut dilleri zaman zaman tacize de yaklasmistir. Bizi bilinçli olarak huzursuz ettiler. Daha sonra bizim kutlama ortamimizdan hoşnut olmadıklarını belli ederek yer değiştirip başka bir masaya geçtiler. Arkadaşlarımla kutlama yaparken dogal olarak birbirimizin fotoğraflarını çektiğimiz sırada, bu sefer kendi fotoğraflarını çektiğimizi ima ederek bize sözlü olarak da sataştılar ve bu noktada aramizda kısa bir sözlü tartışma yaşandı. Konu uzamadi kapandı. Aynı ortamda yaklaşık 20 dakika daha oturduk. Mekanda kameralar mevcuttur,görüntüler incelenebilir.. bu konuda hiçbir kaygı yaşamamaktayım. Tartışmanın, benim açımdan giyim, kuşam, türban, baş örtüsü gibi kişisel tercih ve özgürlüklerle ilgisi yoktur, olmamistir olamaz da. Ancak tam tersi, söz konusu kişiler mekanda beni gördükleri andan itibaren benim tercihlerimden rahatsız olduklarını ortaya koymuşlardır. Yaşamımın her döneminde ezilenin, haklının, kadınların, yanında oldum. Kişisel özgürlüklerin savunucusu oldum. Hal böyle iken üzerime atılmak istenen islenmemis bir suçtur ve utanç vericidir. Kamuoyunun bilgisine sunarım.

Deniz Çakır (@denizcakir)'in paylaştığı bir gönderi ()

Deniz Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında faşistlikle suçladığı isimlerden biri olmuştu.

Erdoğan: 'Cumhurbaşkanı'nı Bira İçmeye, Mozart Dinlemeye Zorlamak Faşistliğin Dik Alasıdır' - onedio.com
Erdoğan: 'Cumhurbaşkanı'nı Bira İçmeye, Mozart Dinlemeye Zorlamak Faşistliğin Dik Alasıdır' - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir