İçişleri'nde Görev Değişimi ve İdris Naim Şahin'den İnce Sitem

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

İdris Naim Şahin Görevini Devretti | Hürriyet

Kabinenin en renkli bakanlarından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, görevini yeni Bakan Muammer Güler'e devretti. Şahin görevini devrederken Güler'e, "İnşaallah siz de benim gibi 18 ayda 20 günde değil gönlünüzün istediği zaman ayrılırsınız" dedi.

Şahin görevi devri sırasında şunları söyledi:

-İçişleri Bakanlığı görevini veren Sayın Başbakanımıza çok samimi duygularla teşekkür etmek istiyorum. Yine görevimi, sayın bakanımıza devri konusunu ifade eden sayın Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza saygılarımı ifade ediyorum

  • Bizim için bir güven ve mutluluk kaynağıdır. Sayın bakanımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnandığımız başarının sahibi olacağından emin olduğumu ifade ediyorum.

  • Bizler siyasi kimliği olan insanlarız. Milletimizin iradesiyle demokrasinin işlemesinde görev almış kişileriz, milletvekiliyiz. Vekil olarak hangi partiden olursak olsun birinci işimiz Türkiye Cumhuriyeti huzurunda yemin etmektir. Devletin bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğünü koruyacağımıza yemin etmiş kişileriz.

  • O yemini şevkle yapıp ayakları yerden kesilen var mıdır yok mudur bilmiyorum

  • Bütün personeliyle insanımıza vatandaşlık hizmetlerini sunmak için üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Birlikte mesai yaptığımız bütün arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

EL ELE GİRDİK EL ELE ÇIKACAĞIZ

Birlikte omuz omuza görev yaptığımız TSK’ya da şahsım adına çok büyük teşekkür etmek istiyorum. Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın elele girdik bu kapılardan ele ineceğiz bu merdivenlerden. Birlikte yürüyeceğiz, birlikte olacağız. Çok onur duyduğum görevimi sizlere emanet ediyorum. Bu vatanın sevdalısı olarak emrindeyim emrinde olmaya devam edeceğim.

Haberin Tamamı İçin:

'Görevden ayrılırken acele edelim mi?' | Ntvmsnbc

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Muammer GülerTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir