Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İdris Naim Şahin: '400 Vekil Hesabı Yapacağına, Asgari Ücret Hesabı Yap'

157PAYLAŞIM

İçişleri eski Bakanı ve MİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin, tarafsızlık yeminine rağmen dün “Bize 400 vekil lazım” diyerek oy isteyen Cumhunbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Partisinin kamuoyuna açık ilk toplantısında konuşan İdris Naim Şahin, “400 vekil hesabı yapmayı bırak, asgari ücret hesabı yap.” diye seslendi.

İdris Naim Şahin’in öncülüğünde kurulan Millet ve Adalet Partisi(MİLAD) kamuoyuna açık ilk toplantısını Büyük Ankara Buluşması başlıklı toplantısıyla gerçekleştirdi. Parti yönetimi, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda illerden gelen parti teşkilatları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

MİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin ile Eş Genel Başkanı Mehmet Bozdemir’in birer konuşma yaptığı buluşmada, Türk halk müziği grubu ve halk oyunları ekipleri de birer gösteri sundu. Halk oyunları sırasında iki genel başkanın çıkıp misket oynaması renkli görüntüler oluşturdu. Şahin’in konuşmasının yarısında da yorulan partililer için Barış Manço’nun Katip Arzuhalim Yaz Böyle şarkısının kısa bir kısmı dinlettirildi.

İdris Naim Şahin, konuşmasının büyük kısmında AK Parti hükümetini eleştirdi ve belli başlıklarda kendi politikalarını anlattı.

Konuşmasının başında asgari ücret hesabı yapan İdris Naim Şahin, asgari ücretle kaç simit alınabileceği ve kaç kişilik ailenin doyabileceği veya geçinebileceği hesabı yaptı. Ardından da dün Bursa’da “400 milletvekili gerekli” diyerek oy isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi: “400 milletvekili hesabı yapacağına açlık hesabı yap, asgari ücret hesabı yap. Sırça saraylarda yatmayı bırak” diye seslendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da açıkladığı kalkınma programları ile eleştiren İdris Naim Şahin, “Ne açıkladılar. Hep cek cak, cek cak, cek cak, cek cak…” dedi. İki ay gibi kısa bir sürede açıklanan bu programlar için Davutoğlu’na “Hayırdır yeni mi iktidara geldin” diye seslenen İdris Naim Şahin, şeffaflık paketinde yer alan tasarruf tedbirlerine de değindi. Davutoğlu’nun tasarruf için plaketleri yasaklamasına değinen Şahin, bu uygulamanın tasarruf sağlamayacağını aksine plaket üreten esnafı vuracağını savundu.

İBRAHİM VARLIK | ANKARA

Cihan

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir