İDO'dan 'Öncelikli Geçiş Sistemi" ile İlgili Açıklama

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İDO'dan Fazla Para Verene Ayrıcalık

İDO'dan Fazla Para Verene Ayrıcalık

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

İDO'nun "Öncelikli Geçiş"ine Tepki

Yalova'da Topçular - Eskihisar Feribot İskelesi'nde İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) tarafından devreye sokulan 'Öncelikli Geçiş Sistemi' sürücülerden tepki gördü.
Özelleştirmeden bir süre sonra, yolcu bilet ücretlerini alınış saatine göre belirleyen İDO, şimdi de araçlar için 'Öncelikli Geçiş Uygulaması' başlattı.
İDO'nun Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular hattında araçlarıyla seyahat eden yolcular, yeni uygulama ile 20 TL fiyat farkı ödeyerek ayrı şeritten beklemeden vapura geçebilecek.
Özellikle hafta sonu ve bayram gibi uzun süreli tatillerde kilometrelerce kuyrukların uzadığını gerekçe gösteren İDO, bundan böyle ekstra para ödeyenlerin sıra beklemeyeceği uygulamayı devreye soktuklarını duyurdu.
Sisteme tepki gösteren sürücüler ise "Parası olan rahatlıkla gemilere binerken, parası olmayanlar ise kuyrukta beklemeye mahkum ediliyor. Bu kelimenin tam anlamıyla çifte standarttır. 'Parayı veren düdüğü çalar' anlayışı güden İDO'yu kınıyoruz" diye konuştu.
Sistemden yararlanmak isteyen otomobiller 50 TL yerine 70 TL, ticari ya da binek minivan 55 TL yerine 75 TL, jip/arazi taşıtı ile en fazla 20 kişilik minibüs 60 TL yerine 80 ...

Haberin Tamamı İçin:

İDO'dan 'Öncelikli Geçiş Sistemi" ile İlgili Açıklama

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), Topçular- Eskihisar Feribot İskelesi'nde devreye sokulan ve sürücülerin tepkisine neden olan 'Öncelikli Geçiş Sistemi' nin, her gemide 10 araçlık bir kontenjanla sınırlandırıldığını açıkladı. Açıklamada ayrıca "Yoğun dönemlerde (yaz dönemi ve bayram tatilleri) bu uygulamaya yüksek talep olması durumunda, normal operasyonu etkilemeyecek şekilde, Öncelikli Geçiş Sistemi'ne kapasite arttırıcı ilave gemi tahsis edilebilecektir. Sunulan SMS hizmeti (3436) ve sözkonusu güzergahlar üzerinde bulunan elektronik yolcu bilgilendirme panolarıyla iskelede tahmini ne kadar bekleyeceğini öğrenme imkanı bulan yolcular, istedikleri taktirde öncelikli geçiş hizmetinden yararlanabileceklerdir" ifadelerine yer verildi. Böylelikle İDO yapmış olduğu açıklamada aynı zamanda sms hizmetini de ta...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İDOİstanbul
Görüş Bildir