Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçişleri, Polisin Adres Tespiti Yapmaması İçin Genelge mi Yayınladı?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

İçişleri, polisin adres tespiti yapmaması için genelge mi yayınladı?

ANKARA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İçişleri Bakanlığının geçen hafta yayınladığı bir genelgeyle, polisin artık adres tespit işlemlerini takip etmemesi emrini vermesini TBMM gündemine taşıdı.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın, İçişleri Bakanı'na yönelttiği soru önergesinde yer alan sorular şöyle:

  • 27 Aralık 2012 tarihinde Adres Tespit Genelgesi yayınladınız mı? Genelgenin içeriği tam olarak nedir? Genelgeyle polisin adres tespiti işlemlerini takip etme uygulamasına son verdiğiniz doğru mudur?

  • Kimlik Paylaşım ve Adres Kayıt Sistemlerindeki bilgilerin doğruluğunu kim kontrol ediyor?

  • Kimlik Paylaşım ve Adres Kayıt Sistemi tam olarak hangi tarihte uygulanmaya başlandı?

  • Kimlik Paylaşım ve Adres Kayıt Sistemi’ne bildirdiği adresinin yanlış olduğu anlaşıldığı için bugüne kadar idari/adli ceza verilen yurttaş ile bu duruma yol açan kamu görevlisi sayısı kaçtır? Bu durumda olan yurttaş ve kamu çalışanı sayısı, sistemin kurulduğu tarihten bugüne yıllar itibariyle tam olarak kaçtır?

  • 1 Ocak 2013 itibariyle 18 yaşını tamamlayarak ilk yerel-genel seçimlerde oy kullanma yeterliğine haiz olan seçmen sayısı kaçtır? Bunların kaçı erkek, ne kadarı kadındır? Bu seçmenlerin 18-25, 26-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61 ve üstü yaş gruplarına göre dağılımı sayı ve cinsiyet olarak kaçtır?

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Umut Oran

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiİstanbulTürkiye Büyük Millet MeclisiUmut Oran
Görüş Bildir