İçişleri Bakanı'na 'Görevden Al' Mesajı!

-

İçişleri Bakanı'na 'Görevden Al' Mesajı!

İçişleri Bakanı'na 'Görevden Al' Mesajı!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e, kimin için “Görevden al” mesajı gönderdi?

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, geçmişte işkence yaptığı iddiasıyla gündeme gelen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Selim Ay için İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e “Görevden al” mesajı gönderdi. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya’nın verdiği iftar yemeğinde gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Arınç, şu mesajları verdi.

UÇAKTA SONUÇ YOK

Denizden 40’a yakın parça çıkarıldı. Motor da çıkarıldı. Nasıl düşürüldü, henüz bir sonuca ulaşılamadı. Bu uçaklarda karakutu da yok. Vurulduğu yer belli. Suriye karasularında vurulduğu iddiası yorumdan ibaret.

28 ŞUBAT

28 Şubat sürecinde fişlemeler nedeniyle kapatılan vakıfları açıp mallarını iade edeceğiz. İrticacı diye kapatılan Milli Gençlik Vakfı ve Zehra Vakfı değil sadece. Kılıçdaroğlu’nun çok sevdiği Zöhre Ana Vakfı da açılacak. Mal varlıkları iade edilecek. 20 civarında var.

İRAN’A PKK SİTEMİ

İran’ın PKK ve Suriye’ye yönelik tavrı rahatsızlık verici. Şimdi Şemdinli’deki olaylarda teröristlerin İran tarafından sızdığı iddiası var. Sınır güvenliği bize ait ama bunlar geçmişte olmadı. MİT ile bilgi paylaşımı vardı, PKK ile mücadele konusunda işbirliğine gidilmişti.

İLKER BAŞBUĞ

Devlette çok önemli görevde bulunmuş insanların Genelkurmay Başkanı’na “Sen teröristsin” demesi ne vicdana sığar, ne hukuka.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğİranİstanbulKemal KılıçdaroğluSuriye
Görüş Bildir