İç Anadolu Dili ve Edebiyatına Ne Kadar Hakimsin?

 > 
47bPAYLAŞIM

Bu testimizde 10 kelimeyle  İç Anadolu Bölgesi'nde kullanılan dile ne kadar hakim olduğunuzu söylüyoruz.

1.

2.

3.

4.

5

6

7

8

9. Cınnak

Hamam
Cinnet
Tırnak

10

Bozkırın Bülbülüsün!

Ellaam İç Anadolu'da doğdun ya da büyüdün. Maşallah bilmediğin kelime neredeyse yok. Eyce biliyon İç Anadolu'yu. Yolda biri höttürü verse karşısına çıkıp boynuzunu kırmaya hazırsın!  Angara bebeleri gibi , Çorum göbelleri gibi, Sivaslı yiğidolar gibi, Yozgatlı godek bir çocuk gibisin adeta. Bakele allasen doğru söyle: Memleket nire?

Anadolu Çocuğusun!

Ahan da karşımızda bir Anadolu çocuğu var! Allah cızıtını yermesin! Sen Anadolu'nun binlerce yıllık türkülerini sürdüren kuşağın son temsilcilerindensin. Ellaam öllük nedir bilmezsin ama  reşberi bakraçı duyunca camış gibi de kös kös bakmazsın!

İstanbul zöttürüsü!

Sen İstanbul zöttürüsüsün! Yani sen Anadolu'ya çok yabancısın.  Cahalsın gurban.  Yani sen Anadolu'nun yollarını bile bilmezsin. Anadolu sana çok uzak, sen Anadolu'ya çok uzaksın. Ne yağlama bilirsin ne de çalhama. Ne babuko bilirsin ne de irişgirik. Essahtan bilsen horantaya neyin sormazdın burada ne yazıyor diye :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kerem-ozturk10

Aksaraay

muradislek7

4 sene Çankırı'da okuduk hakkını verelim dimi :D

tuba-kabakbas-balkis

Ulan herkeş içanadoluyu sıralamış amma benim memleketim yok hinci yazacaaan türemeyesiceler nire diyi soracaklar Aksaraylıyım (niğde aks değil konya aks.hiç değil öğrenin artık 😁

seren-sonmez1

Ellaam İç Anadolu'da doğdun ya da büyüdün. Maşallah bilmediğin kelime neredeyse yok. Eyce biliyon İç Anadolu'yu. Yolda biri höttürü verse karşısına çıkıp boynuzunu kırmaya hazırsın! Angara bebeleri gibi , Çorum göbelleri gibi, Sivaslı yiğidolar gibi, Yozgatlı godek bir çocuk gibisin adeta. Bakele allasen doğru söyle: Memleket nire ANGARA

fatma_casmaz

Ellaam İç Anadolu'da doğdun ya da büyüdün. Maşallah bilmediğin kelime neredeyse yok. Eyce biliyon İç Anadolu'yu. Yolda biri höttürü verse karşısına çıkıp boynuzunu kırmaya hazırsın! Angara bebeleri gibi , Çorum göbelleri gibi, Sivaslı yiğidolar gibi, Yozgatlı godek bir çocuk gibisin adeta. Bakele allasen doğru söyle: Memleket nire? ÇORUM :)

Görüş Bildir