Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İbrahim Kızıl: ''Namuslu Olsalardı...''

Anasayfa > Spor

İbrahim Kızıl: ''Namuslu Olsalardı...''

Beşiktaş Kulübü ile Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl arasında Cenk Tosun transferi için yaşanan gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.

Dün iki takım arasında oynanan ve Beşiktaş’ın 2-1’lik üstünlüğüyle tamamlanan 90 dakika sonrası iki taraftan gelen demeçler tartışmayı daha da körükledi.

'Beşiktaş’ın Cenk Tosun hamlesi Serdar Kurtuluş transferiyle başladı. O zamanki hocamız Bülent Uygun ile Deniz Atalay yakın arkadaşlar. Ta o zamanlar başladılar görüşmeye. Ve çocuğun aklını çeldiler. Biz oyuncuyla sözleşme uzatmak istedik ama bir türlü yanaşmadı. Cenk’in Beşiktaş’la anlaşması yeni değil 1 yılı aşkın süredir gizli bir protokol imzalanmış. Beşiktaş yönetimi Cenk’in ailesini bile aramış. Onlarla dahi görüşmüşler.

'O BELGEYİ İMZALAMASAYDIK 1 KURUŞ BİLE ALAMAYACAKTIK'

Beşiktaş yönetimi Yeniköy’deki ofisime birilerini gönderip bize bir belge yollayıp bize imzalattılar. Eğer imzalamasaydık Cenk’ten 1 kuruş bile para kazanamayacaktık. Bu belge ise Beşiktaş’tan 500 bin euro alacağız. Cenk de 470 bin euro alacağını hibe edecek. Siz olsanız napardınız?

Hiç para kazanamamaktansa keza Cenk’in ara devrede de Beşiktaş’a gitme durumu vardı. Hem para kazandık hem de Cenk’ten 4 ay daha yararlanma şansımız doğdu. Yani son gün son saat resmen zorla imzalamak zorunda bırakıldık. Yapabileceğimiz pek bir şey de yoktu. Kamuoyundaki baskılar sonrası Beşiktaş yönetimi zor da kaldı ve böyle bir istekte bulundu. Transferin son dakikasına bırakıp bizi köşeye sıkıştırdılar.

'DANY TRANSFERLERİ NAMUSLU BİR DAVRANIŞ MI?'

Dany’nin ayrılık haberleri sonrası adı ilk kimle anıldı? Bizle anıldı. Peki ne oldu da Beşiktaş devreye girdi? Bizim Dany’e verdiğimiz paranın 3 mislini verip oyuncuyu kadrolarına kazandırdılar. Bu davranış namuslu bir davranış mı? Etik mi peki?

'BEŞİKTAŞ BÜYÜK AMA YÖNETENLERİ KÜÇÜK'

Beşiktaş büyük bir camia. Benim bir sorunum yok. Ama o kulübü yönetenler küçük... Bana laf ediyorlar. Görüp okuyorum. Ben ne dediğimi bilen bir insanım. Okumuş, kendini geliştirmiş biriyim. Kimse merak etmesin.

'TABATA’YI ZORLA MI VERDİK? ALMASALARDI...'

Beşiktaşlı yöneticiler bu transferde Tabata’yı kıyaslıyor. Yahu ne alakası var. Yok Tabata gibi transfer yapmıyorlarmış ondan bu kadar konuşuyor muşum... Ben Tabata’yı zorla mı verdim? Kimse kimseye zorla oyuncu veremez. Sayın Demirören geldi nazı geçtiği için bu transferi bitirdi. Sunulan teklifi kabul ettik. Burada benim ne suçum var ki? Madem öyle almasalardı...'

Gazetesport

Kaynak: http://www.gazetesport.com/haber/1366...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?