Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na Şarkı Tavsiyesi

 > -

'İşte Böyle Tokat Yersin'

Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan'ı Reyhanlı'da ölen 51 kişinin katili olmakla suçlayan Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Hüseyin Çelik'in konuşmasından satırbaşları:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, ''Orada yaşananlar skandaldır, Sayın Swoboda bu seviyesizliğe isyan etti'' dedi. Çelik, Kılıçdaroğlu'na, ''İslam dünyasında doğuyu bilmediğin için işte böyle tokat yersin'' diye seslendi.

Reyhanlı saldırısıyla ilgili de konuşan Çelik, "Cumhuriyet tarihin en büyük terör saldırılarından birisiydi" dedi.

"Reyhanlı saldırısının sorumlusu Başbakan'dır" diyen ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Kılıçaroğlu'nun Başbakan'a sarf ettiği sözleri teker teker sıralayan Çelik, "Bu artık edep sınırlarını aşıyor. Bunu Allah da vatandaş da affetmez" diye konuştu.

Çelik, Reyhanlı saldırısında MİT ve Emniyet arasında yaşanan kopukluğun incelendiğini söyledi, "İhmal, kusur ya da kasıt varsa hukuk devleti olarak hesabı sorulmalıdır" dedi.

"Kasıt olasılığı var mı" sorusuna yanıt veren Çelik, bu yönde bir bulgu olmadığını vurguladı, "İnsanın olduğu her yerde anormallikler olabilir, bir ihtimal üzerine konuşuyorum" diye ekledi.

"Lafa bakarım laf mı diye söyleyene bakarım adam mı diye? Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini CHP'nin geçmişine ve liderine yakıştıramıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHüseyin ÇelikKemal KılıçdaroğluReyhanlıTerör
Görüş Bildir