Hüseyin Çelik: Olaylar çığırından çıktı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hüseyin Çelik: Olaylar çığırından çıktı

Hüseyin Çelik: Olaylar çığırından çıktı

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çelik sağ duyu çağrısı yaparak, olayların çığırından çıktığını belirtti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik bir dizi temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ'a geldi. Gezi Parkı olaylarıyla ilgili açıklama yapan Hüseyin Çelik sağ duyu çağrısı yaparak, olayların çığırından çıktığını kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik; “Taksim meydanı biliyorsunuz Türkiye’nin, İstanbul’un sayılı meydanlarından birisidir. Bizim için sembolik değeri olan meydandır. Orada yaya ve araç trafiği biri birbirine karışmış durumda. Ciddi bir curcuna var. Hükümetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile çok ciddi bir proje uyguluyor. Bir yerde bir faaliyet yapıldığı zaman ağaç kesilebilir mi kesilebilir. Kaldırılabilir mi kaldırılabilir. Ama medeni ülkelerde ölçü şudur; kaldırdığını bir ağacın karşılığında 2 hatta 10 ağaç dikiyorsanız o zaman çevrecisiniz.”

Çelik; “AVM yapılıyor diye kıyamet koparıldı. Bu ağaçlar kesiliyor AVM yapılıyor. Böyle bir şey yok. Bu bir yalandır. Ağaçlar kesiliyor diye birileri AKP’yi dövme aracı haline getiriyorsa bu kabul edilemez. En marjinal gruplar ve onların yayın grupları herkesi Taksime davet etti. Polisin vatandaşlara yönelik orantısız güç kullandığına ilişkin iddia var. İçişleri Bakanı bu konuyla ilgili derhal inceleme başlattı. Polis bizim polisimiz, halkımız da bizim halkımızdır. Bu yaralanmaların bile olması bizi rahatsız eder. Vatandaşlara sağ duyu çağrısında bulunmak istiyorum. Şuanda Taksim meydanında yapılanın Topçu kışlası ile alakası yok. Topçu kışlası bu projenin son aşamasıdır.”

kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiGezi ParkıHüseyin Çelikİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiPolisTekirdağdizitattoo
Görüş Bildir