Hüseyin Çelik, Bakan Bayraktar'ın 'Yardım' Parasının Miktarını Açıkladı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Hüseyin Çelik, Bakan Bayraktar'ın 'Yardım' Parasının Miktarını Açıkladı

Hüseyin Çelik, Bakan Bayraktar'ın 'Yardım' Parasının Miktarını Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın kendisinden yardım isteyen kanser hastası genç kızı göz yaşlarına boğan ve 'ben dilenci değilim' diye isyan etmesine neden olan para yardımının miktarını televizyonda açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kendisinden yardım isteyen kanser hastası genç kızın yardım isteğini geri çevirmediğini belirterek “Bakan vicdan sahibi insan olduğu için cebindeki 2 bin lirayı çıkarıp vermiş’ dedi.

Hüseyin Çelik, CNN TÜRK televizyonunda Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte Çelik’in konuşmasından satırbaşları;

FAZIL SAY’A VERİLEN CEZA

“Düşünce özgürlüğü ile ilgili söylediğinize yürekten katılıyorum burada hiçbir problem yok. Sayın Fazıl Say'ın iyi bir bestekar olması bizim içinde bir iftihar meselesidir. Burada ayrıldığımız bir nokta yok. Ben ateistim diyor, bir sakınca yok. Rahatlıkla ifade edebilir. Laiklik dediğimiz şey budur.

Sayın Fazıl Say ‘Ben ateistim’ dediği için ya da ateistliğin iyi bir şey olduğunu savunduğundan dolayı bir ceza alsa, ben de olayı kınardım. Böyle bir fikri beyan ettiği için ceza almamıştır.

Yine bu kamuoyunda nasıl karşılanır. Halkın benimsediği dini değerleri alenen aşağılamadan dolayı ceza aldı, şurada anlaşmamız gerekiyor. Başkalarının kutsalları sizin kutsallarınız olmayabilir ama siz başkalarının kutsallarını aşağılama hakkına sahip değilsiniz.

Bu arkadaşın birinci sabıkası değil bu;

Ertuğrul Günay, Fazıl Say “Ben gideceğim” dediği zaman “Bakan kes” diye tweet attı. Arabesk müziğe hakaret etti. Bu söylenen sözler normal ruh haline sahip bir insanın söyleyeceği sözler midir?

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet HakanErdoğan BayraktarErtuğrul GünayFazıl SayHüseyin ÇelikKanser
Görüş Bildir