Hüseyin Çapkın'ın Yerine Ali Bilkay mı Gelecek?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Hüseyin Çapkın'ın Yerine Ali Bilkay mı Gelecek?

Ani bir kararla görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay geçeceği iddia ediliyor.

Türkiye'yi sarsan rüşvet operasyonunda İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da görevden alındı. Dün yapılan operasyonlarda İstanbul'daki 11 emniyet müdürünün görev yerleri değiştirilmişti. Son değişiklik ise İstanbul emniyetinin bir numarasında yapıldı.

EMNİYET'E SON DARBE

Üç bakanın oğlunun gözaltına alınmasıyla sonuçlanan yolsuzluk operasyonda son darbe İstanbul Emniyet Müdürüne geldi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevinden alındı. Hüseyin Çapkın'ın iki yardımcısıyla birlikte 11 şube müdürü de dün oğlu gözaltında bulunan Muammer Güler'in talimatı ile alınmıştı.

AÇIKLAMA YAPMADI

Görevinden alınan Hüseyin Çapkın, öğle saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı. Çapkın, kapıda bekleyen basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmadan makam aracına binerek Emniyet Müdürlüğünü terk etti.

BAŞBAKAN İŞARETİ VERMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, dün rüşvet ve yolsuzluk operasyonu hakkında ''Devlet içindeki devlet olan bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa dinlemeyiz'' dedi. Erdoğan, Emniyet'teki değişikliklerle ilgili olarak, "Bu çok daha farklı illere sıçrayabilir" demişti.

YERİNE GEÇECEK İSİM

İçişleri Bakanlığı kulislerinde sürpriz bir kararla görevden alınan Hüseyin Çapkın'ın yerine İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın alınacağı konuşuluyor.

ALİ BİLKAY KİMDİR?

Ordu ili Perşembe ilçesinde 1958 yılında doğdu. 1974 yılında Polis Koleji’ne girdi. 1977 yılında Polis Kolejinden,1980 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu. İlk görev yeri olarak Adana iline atandı. Devlet Lisan Okulu’nu 1985 yılında bitirdikten sonra Misyon Koruma görevi için ABD’nin Los Angeles kentinde 2 yıl çalışıp, 1988 yılında Polis Akademisine atandı. Sırasıyla Hakkâri, Yozgat ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çeşitli görevlerde bulundu. Sonrasında Afyonkarahisar, Sakarya Emniyet Müdürlüğünün ardından 10.11.2011 tarihinde İzmir İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Sayın Ali BİLKAY evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sondakika

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanDarbeHakkariİstanbulİzmirMuammer GülerPolisRüşvetSakaryaYozgat
Görüş Bildir